Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc ve výběru kompnentů u PC

Ahoj,
zvažuju koupi nové PC sestavy, ale dost tomu nerozumím a i když někteří mají služby jako Konfigurátor se zárukou kompatibility, furt v tom mám upřímně bordel. Sháním něco v rozmezí +- 20-30K. Chci to hlavně na hry (např. Elden Ring, RDR2, Hogwarts Legay, Cyberpunk). Nepotřebuju úplně to nejlepší na trhu, ale kdyby to zvládlo tyhle hry plynule na vysoké detaily, budu spoko. Koukal jsem i na nějaké už sestavené sestavy u CZC i Tigo (tam bych to mohl vzít na slevu), ale vím, že je lepší si to vybrat sám, nejlépe i sestavit. Nu tu je ten problém mé neznalosti. Je tu někdo chytřejší než já a ochotný mi sestavu třeba navrhnout? :D
Díky.

Podle toho co jsem tak nějak našel v jiných diskuzích jsem si zkusil vytvořit dvě sestavy. Mrknete mi na ně a povíte, zda je to totální shit, dobrý, nebo zda byste na něčem z toho klidně ušetřili? :D Tigo vím, že mám už přes rozpočet, ale jak jsem psal, můžu si to tam vzít na slevu. OS jsem dal do hajzlu a zkusil bych sehnat levnější verzi.

https://www.smarty.cz/Konfigurator/66fd0042-866f-4578-9a18-5558a2df2a34

https://www.czc.cz/341757,362188,289971,311952,382471,329076,331696,344484,323255,364511,244163,283627/kody

Případně kdyby byl tip na nějaký ten monitor. Sice mi tu jeden z vás psal na co koukat, ale i tohle jsem klikal spíš tak od vidění a s dobrou vůlí "To by asi šlo". :D