Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Win 10 na jiný počítač

Existuje nějaká aplikace která mi přenese kompletní nastavení systému Win 10, který jsem si vyladil k obrazu svému na jiný systém-počítač Win10?

Již si nepamatuju kde jsem co povypínal atd. A byl by to opět běh na dlouhou trat, něco jako klon disku ale které by se týkalo pouze uživatelského nastavení systému.

Předem díky.

V Linuxu je to jednoduché. Všechna uživatelská nastavení jsou v /home/uživatel/.config a v ostatních skrytých adresářích a lze snadno usoudit, co je nastavení čeho :-D. U Widlí je to narvané většinou kdovíkde v registrech (různé položky {....}, to aby hledal vězeň v pevnosti If.

Acronis udělá obraz disku a ten lze jednorázově přenést na jiný počítač, dokonce s jiným hardwarem.

Pokud jde o nastavení systému, pak to lze ve Win11 s MS účtem synchronizací přes OneDrive. Ne možná úplně všechno, ale kromě nastavení systému lze přenést uživatelská data. Zvlášť lze synchronizovat nastavení Edge. Jiné prohlížeče mají své vlastní synchro. Tahle synchronizace je obousměrná, takže lze střídavě pracovat na různých strojích.

ten název mě zaujal. mrchosoft zakázal tunění "default profilu" a já doteď neměl čas a chuť si s tím vyhrát.
nějaké základy nastavení řeším přes skripty, ale tím jak je každá nová verze win jen změnou ke stupidnímu klikacímu horšímu, je to otrava a nebaví mě to.
napadá mě prostý export a import hkcu větve registrů, bohužel zatím vede lenost.
a nebere to ohled na tupé aplikace, co mají nastavení v appdata místo v registrech - ale já spíš potřebuju tunit prostředí wirdows.

znamenám si to teda.

Tak jsem testnul ten Transwiz, vše se jevilo že jsem udělal dobře.Všude psáno že ok, at již při balení archivu i rozbalení.Ale žádný profil se mi na jiném systému neukázal.Naopak jsem se poté musel po restartu znovu proklikávat těma Miscrosoft otázkama, jak jsou při konci instalace Win10.Tak netuším kde se stala chyba.