Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O2 5G Box

Zdravím,mám trochu komplikovaný dotaz,za to se omlouvám,ale snad mi někdo tady poradí a sem celkem laik v této oblasti.Tak prosím o trpělivost se mnou.Díky. Mám pevný internet od O2,dráty mi jdou až do RD. A rychost mám nyní od nich 50mb/s.Používám už tak cca 8 let modem Zyxel VMG1312-B30B taky přímo od nich.Mám ho zapojen do telefonní zásuvky v přízemí.Bydlím v RD kdy bydlí dvě rodiny.Já v přízemí,druhá v prvním patře.V přízemí je ten modem a v prvním patře ještě router.Router je napojen na ten modem kabelem přes otvor,který sem vyvrtal abych to mohl natáhnout do prvního patra.A teď mi byly na lince o2 sděleno že jediná šance na vyšší rychlost na mé adrese až 100mb/s je,když si od nich pořídím ten O 5G Box.Jenže teď nastává problém.Tento Box má jen 2 LAN porty.A já pořebuji momentálně minimálně 4 a v blízké budoucnosti až 7-8 LAN portů.Vím,že spousta lidí řekne,ať používám wifi,jenže já dávám přednost kabelu s vyjímkou noťase.Ten modem Zyxel VMG1312-B30B,má 4 LANY,sou plně využity(spojení modemu a routeru,2 stolní pc a 1x O2TV),v budoucnu planuji.druhou o2TV a konzoli. V prvním patře router jeho LANY taky využity dost.A teď nějaká rada,jestli se to vůbec jde technicky zvládnout,obávám se že asi nikoliv.Abych ten 02 5G Box,který budu mít v přízemí,abych rozšířil port LANY,vím že to se dá řešit switchem,že?Ale problém nastává,jek to ješpě spojit s tim routrem?Udělat to tak,že napojím kabel od O2 5GB Boxu do switche a zároveň do toho switche dám kabel od toho routru co je v prvním patře tak to asi nebude fungovat,že?Jde to nějak vyřešit?Moc díky za pomoc.Dawis.

Ahoj
To je dlouhý:-) čet jsem to dvakrát

Jednoduše, ano ten switch je hloupý
Prostě mezi ty routery, píšeš to dobře
Za ten hlavní co ti dají nový si to rozvětvíš pomocí to switche, počet portů dle potřeby

Nic v tom nehledej za vědu

edit:
v rámci financí se můžou řetězit switche pro každé patro za sebou

Ahoj,moc díky za odpověď,no je to dlouhý za to se omlouvám,alw snad je jasné o co mi jde:-)Takže pokud sem to pochopil správně,tak to bude fungovat když ten O2 5G Box zapojím kabelem do toho switche a zároveň kabelem zapojím i ten router do switche co je v prvním patře a bude to OK?Moc díky za odpověď.

díky moc za info,jenže teď sem na vážkách jestli si ten O2 5G Box mám vůbec pořizovat,když kolega tady píše že ten box samotný mi rychlost nenavýší,ikdyž kyslik mi včera tvrdil,že na mé adrese to je jediná možnost navýšení rychlosti až na 100mb/s timto boxem...Jaksi nevím no..

Jasně,jak sem psal včera sem to po telefonu snad řešil hodinu ss něma,a jedině tento box mi navýší rychlost na mé adrese,byl sem ubezpečen,tak snad mi nelžou....Jen tak pro potvrzení,můžu z toho switche kablem propoji stb OTV že?

Jen tak pro potvrzení,můžu z toho switche kablem propoji stb OTV že?

A seš si jistý, že ten jejich settopbox potřebuješ k životu?
Mám O2TV taky - ke staré "hloupé" televizi mi stačil Android box, vloni jsem koupil novou smart televizi, aplikaci O2TV jsem nainstaloval přímo do ní a normálně sleduju přes internet. Nepotřebuju settopbox ani žádný vyhrazený port na routeru.

Jejich O2 TV na jejich vlastním STB dodaným je ""pravděpodobně"" vázán na ten port
To znamená že se switch při tomto zapojení nevyužije

Pokud by to mělo být koupený vlastní MMC (multimediální centrum) tak jich přes switch může být X (v rámci sítě IP atd.)
Tyto MMC jsou postaveny na AndroidTV, většinou, je k dispozici mraky APP, včetně O2 a jejich TV
Je to prostě chytrá krabička, co ji naučíš to dělá
Asi do budoucna píšeš

budoucnu planuji.druhou o2TV

raději tímto chytrým, než teda tím jejich jedno účelovým, není potřeba řešit.....(porty)

Rychlost s tím Boxem nesouvisí. Nejprve si ověř, jestli je ve tvé lokalitě 100Mb reálně možných, nebo jestli se dosahuje zdvojením tlf. linky.
O2 se zoufale snaží udat svoje nesmyslně předražené Boxy.

Já to s něma řešil po lince snad hodinu!A bylo mi několikrát potvrzeno že jedině s timto boxem na mé adrese můžeu rychlost navýšít z 50 až na 100m/s...Jedině tak mi půjde navýšit.Jiným boxem to není možné.Potel.lince u mě max těch 50mb/s a že s tim nejde nic dělat.Jedině ten O2 5G Box je v mém případě řešení.A Vy mi tu píšete něco jiného..Tak teď už jsem z toho jelen.....

Přesně a tim vzduchem ten box navýší prý rychlost mi až na 100mb/s,přes telefoní linku to na moji asrese není možné...Samozřejmě jak už sem tu psal,ten O2 5G Box budu propojovat kably...Je to možné že tu rychlost fakt budu mít tom 5G Boxem až 100mb/s,nebo kyslík nemluví pravdu?

takovou rychlost mi to ukáže,co podle toho soudit?Tohle mi to napsalo: Na této adrese umožňuje pevná síť CETIN připojení technologii bonding rychlostí až 180 mb/s. Zajímavé...Včera mi kyslík po telefonu tvrdil,že ten bonding,terminátor není na mé adrese možný...

jejich dnešní večerní odpověď poté co sem jim psal,proč mi včera tvrdili že to nejde přes pevnou síť na mé adrese více jak 50mb/s,otočka u nich o 180 stupňů během jednouh dne,fakt nechápu. Jejich odpověď z dneTo je zvláštní, protože v našem systému se mi aktuálně ukazuje max. rychlost na VDSL technologii až 100 Mb/s. V rámci migrace na nové portfolio MAX tarifů by tak mělo dojít ke zrychlení Vašeho připojení z 50 Mb/s na 100 Mb/s, přičemž se cena navýší o 50 Kč. Pokud bude navíc možnost využít technologie bonding s rychlostí až 180 Mb/s, můžete po migraci požádat o tuto změnu a cena už se dále zvyšovat nebude - mohl byste mít rychlost až 180 Mb/s za cenu o 50 Kč vyšší, než platíte nyni.
Tomáš, O2 Guru.

Teď už je to stejně jedno,teď mi přišla SMS od kyslíka,cituji:bohužel kapacita ústředny nepovoluje instalaci bondingu.Nejsou volné kabely. Zklamání,tak nevím proč cetin na mé adrese uvádí že můžu mít až 180 mb/s za pomocí bondingu,kašpaři.

tvrdili mi to v době objednání že to jde!Nicméně můj modem stejně potřeboval vyměnit,starý snad 10 let. a navýšení rychlosti u mě bude tak či onak.z 50 na 100mb/s,takže to mi i bude stačit....Nebude to těch 180mb/s ale stovka mi stačí...