Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O2 5G Box

Zdravím,mám trochu komplikovaný dotaz,za to se omlouvám,ale snad mi někdo tady poradí a sem celkem laik v této oblasti.Tak prosím o trpělivost se mnou.Díky. Mám pevný internet od O2,dráty mi jdou až do RD. A rychost mám nyní od nich 50mb/s.Používám už tak cca 8 let modem Zyxel VMG1312-B30B taky přímo od nich.Mám ho zapojen do telefonní zásuvky v přízemí.Bydlím v RD kdy bydlí dvě rodiny.Já v přízemí,druhá v prvním patře.V přízemí je ten modem a v prvním patře ještě router.Router je napojen na ten modem kabelem přes otvor,který sem vyvrtal abych to mohl natáhnout do prvního patra.A teď mi byly na lince o2 sděleno že jediná šance na vyšší rychlost na mé adrese až 100mb/s je,když si od nich pořídím ten O 5G Box.Jenže teď nastává problém.Tento Box má jen 2 LAN porty.A já pořebuji momentálně minimálně 4 a v blízké budoucnosti až 7-8 LAN portů.Vím,že spousta lidí řekne,ať používám wifi,jenže já dávám přednost kabelu s vyjímkou noťase.Ten modem Zyxel VMG1312-B30B,má 4 LANY,sou plně využity(spojení modemu a routeru,2 stolní pc a 1x O2TV),v budoucnu planuji.druhou o2TV a konzoli. V prvním patře router jeho LANY taky využity dost.A teď nějaká rada,jestli se to vůbec jde technicky zvládnout,obávám se že asi nikoliv.Abych ten 02 5G Box,který budu mít v přízemí,abych rozšířil port LANY,vím že to se dá řešit switchem,že?Ale problém nastává,jek to ješpě spojit s tim routrem?Udělat to tak,že napojím kabel od O2 5GB Boxu do switche a zároveň do toho switche dám kabel od toho routru co je v prvním patře tak to asi nebude fungovat,že?Jde to nějak vyřešit?Moc díky za pomoc.Dawis.

takovou rychlost mi to ukáže,co podle toho soudit?Tohle mi to napsalo: Na této adrese umožňuje pevná síť CETIN připojení technologii bonding rychlostí až 180 mb/s. Zajímavé...Včera mi kyslík po telefonu tvrdil,že ten bonding,terminátor není na mé adrese možný...

jejich dnešní večerní odpověď poté co sem jim psal,proč mi včera tvrdili že to nejde přes pevnou síť na mé adrese více jak 50mb/s,otočka u nich o 180 stupňů během jednouh dne,fakt nechápu. Jejich odpověď z dneTo je zvláštní, protože v našem systému se mi aktuálně ukazuje max. rychlost na VDSL technologii až 100 Mb/s. V rámci migrace na nové portfolio MAX tarifů by tak mělo dojít ke zrychlení Vašeho připojení z 50 Mb/s na 100 Mb/s, přičemž se cena navýší o 50 Kč. Pokud bude navíc možnost využít technologie bonding s rychlostí až 180 Mb/s, můžete po migraci požádat o tuto změnu a cena už se dále zvyšovat nebude - mohl byste mít rychlost až 180 Mb/s za cenu o 50 Kč vyšší, než platíte nyni.
Tomáš, O2 Guru.

Teď už je to stejně jedno,teď mi přišla SMS od kyslíka,cituji:bohužel kapacita ústředny nepovoluje instalaci bondingu.Nejsou volné kabely. Zklamání,tak nevím proč cetin na mé adrese uvádí že můžu mít až 180 mb/s za pomocí bondingu,kašpaři.

tvrdili mi to v době objednání že to jde!Nicméně můj modem stejně potřeboval vyměnit,starý snad 10 let. a navýšení rychlosti u mě bude tak či onak.z 50 na 100mb/s,takže to mi i bude stačit....Nebude to těch 180mb/s ale stovka mi stačí...