Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber schopneho MESH adapteru

Dobry den,

potreboval by som na dome zosilnit wifi signal, tak aby z wifi routeru na spodnom poschodi ho bolo mozne pouzivat aj na hornom poschodi. V blizkosti schodiska mam elektricku zasuvku, tam by som ten mesh adapter chcel skusit pripojit. Momentalne hore chytam cca 2 "palicky" z 5, nemusi to byt dokonale, staci ked sa podari signal dostatocne zosilnit.

Pozeral som ponuku na Alze, vedeli by ste mi doporucit nejaky osvedceny model?

Dolny router je od priamo od providera, ten nechcem nahradzat nicim, kedze je uplne novy. Ake riesenie by ste teda doporucili ako nahrada za stare powerline adaptery a druhy router? Stacil by len extender adapter umiestneny kdesi na schodisku?

Extender moze fungovat rovnako nespolahlivo ako powerliny.
Idealny extender by bol, keby si mal dualne radio, ktore bude k AP pripojene cez 5GHz a signal dalej sirit cez 2.4GHz (alebo naopak).
Toto riesenie bude fungovat spolahlivo.
Ak pouzijes jedno 2.4GHz, ktore sa bude hrat na extender tak to bude fungovat....tak vselijako.

Áno, preto mám doma na schodisku kvôli jednému IoT zariadeniu práve tento extender - TP-Link RE190

https://www.alza.sk/tp-link-re190-d5774388.htm

funguje to spoľahlivo, len treba mať v mieste zapojenia dostatočný signál wifi od pôvodného AP, routra... a samozrejme rýchlosť nikdy nebude taká ako pri pripojení niečoho na pôvodné AP....
Test na mobile cca 1/2 rýchlosť, ale inak by som sa bez extendera vôbec nepripojil...