Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úžasný Linux

Musím se podělit s posledním zážitkem. Chcípl (prdlá obrazovka) mi noťas HP. Vymontoval jsem z něho harddisk a narval do noťase Acer. Úplně jiný procesor, jiná grafika, jiné wifi. Čekal jsem, že se to rozjede, ale byl jsem připraven řešit problémy HW. K mému úžasu se systém v pohodě rozjel na úplně jiném stroji a bez keců. Funguje vše bez jakéhokoliv zásahu mou veleváženou osobou, včetně kompozitních pouťových efektů. Žádné zpomalení. Naprosto plně funkční. Dokázaly by tohle Widle? Pakže je Linux jen boj s příkazovou řádkou.

Dustribuce Fedora 39, plasma.

Taky se podělím o menší dnešní zkušenost, kde jsem potřeboval připojit a synchronizovat elektronické piano (Yamaha) s PC.
Pod Windows po hledání ovladače, nutný jeden restart a jede to jen napůl, sem ho na zkoušku zapojil přes USB do NTB s Debian, kde bylo piáno ihned rozeznáno jak v adekvátních programech tak i s podporou podsvícení klaves, první zapojení a mohu ho rovnou používat což mi ušetřilo hodně času takže za mě 1 bod pro Linux ;)
(I samotne programy Linux pro MIDI klavesy jsou docela dobré o proti polofunkčních a placenych verzí pro WIN)

To ano, celkove kdyz zustaneme jen u Yamaha, hodne, většina SW je exluzivně jen pro IOS a OSX.
.
Ja jsem se jen potřeboval rychle naučit 2-3 veci kvuli jedné slečně, vše vyšlo a večer jsem si zatrtkal, takže díky Linux .. s Windows by jsem neměl ještě gatě dole.