Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV / monitor pro seniora

Chystám se pořídit sestavu pro příjem TV pro seniora, ale protože TV sám nemám, tak tomu nerozumím. Požadavky jsou celkem jednoduché:
* Úhlopříčka kolem 100 cm (omezení kvůli velikosti místnosti)
* Výkon repro (nedoslýchavost)
* Funkčnost bez kabelu a netu (anténa?)
* Celková cena za nové komponenty

Nevyznám se v tom, takže nevím
- pokud to bude nová TV, tak nepotřebuju settopbox?
- pokud bych připojil PC repro přes sluchátkový výstup, tak bude hrát TV i PC repro? Nebo jak osáhnout vyššího hudebního výkonu bez zesilovače?
- jak poznám, jestli bude stačit pokojová anténa nebo musí být venkovní na střechu? Lokalita Rudná u Prahy, přízemní dřevostavba.

Díky za názory a rady

Současné televize stb nepotřebují. Ale hlavně ať je co nejjednodušší, teda nechal bych si ji v obchodě předvést a vyzkoušet, aby nebylo potřeba mačkat moc čudlíků. Ideální je, ksyž se zapne a běží, jako za starých časů, žádné mačkání milionu čudlíků. Žádné smart nesmysly a podobně.
S anténou je to duchařina, to se asi musí vyzkoušet na místě, jaký je tam příjem. Nevím, jestli někdo takto střelí, že rudná je na tom tak nebo tak, ale spíš bych řekl, že závisí na okolním terénu. Osobně myslím, že anténa na střeše nebo aspoň na půdě je lepší řešení, pokojová anténa je spíš takové provizorium.

Nevím, jestli to ještě trvá, ale svého času mívaly televize příšerný zvuk. Pokud má sluchátkový výstup, neni problém propojit s počítačem, teda jeden problém tu je, a to jsou zemní smyčky (dnešní televize jsou uzemněné, počítač taky (a když je ještě anténa, je tu problém), takže musí být ve stejné zásuvce (a anténu oddělit kapacitním článkem), nebo vybírat televizi napájenou dvoužilovým kabelem, což jsou spíš výjimky). Pokud má naslouchátko, uvažoval bych o indukční smyčce, kolega si tio chválil, ale už se ho nezeptám, jak ji postavil protože neni mezi živými (dělávalo se to tak, že se místo reproduktoru zapojila ta smyčka vyzkoušeným počtem závitů kolem místnosti, dobové návody varovaly před značnou spotřebou kabelu).