Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno cloud onedrive

ahoj jestli jsem správně pochopil používání cloudu onedrive tak za určitých okolností může dojít ke ztrátě dat na cloudu onedrive.

Můžete mi to prosím tedy vysvětlit?

Mám u nich účet basic a nahrával jsem tam fotky do moje soubory. Kdy prosím může dojít k vymazání dat na cloudu?

co je podle tebe přesně "opačná synchronizace?"
Cloud dělá kopii 1:1 k nějakému umístění na tvém/tvých PC. Když si někde něco smažeš (typický omyl lidí co nechápou jak funguje cloud), tak se to logicky odmaže ve všech kopiích. Nicméně OneDrive má cloudový koš, takže máš vždy 30 dní na obnovu omylem smazaných dat.

Našel jsem si více informací o té synchronizaci a pokud posílám údajně fotky na cloud v lokalnim umisteni na disku s tím že pravym tlacitkem mysi vyjede kontextové menu a dám pak "PRESUNOUT NA ONEDRIVE" tak dojde ke ztrate dat na cloudu. Tedy pokud to nemam nastavene obracene nebo to misto synchronizace na lokal vymaze vse na cloudu.

Ja sel na to jinak a to tak ze jsem z mobilu vytahl data pomoci usb kabelu nejprve do pc do slozky pak jsem dal urcite nazvy fotek a teprve pak se prihlasil na cloud na adrese https://onedrive.live.com kde jsem ty fotky nahraval.

Zkousel jsem si jeste stahnout aplikaci ONEDRIVE a tam jsem si v polozce ucet dal "zvolit slozky" (kde se to bude odkladat na pc) pak jsem dal polozku synchronizace a zalohovani kde jsem dal pouze "soubory na vyzadani" a klikl na stahnout pouze soubory.

Pak pote ve slozce zaloha one drive jsem vybral vice fotek a pravym tlacitkem mysi se me ukazalo kontextove menu kde jsem vybral "vzdy zachovat na tomto zarizeni".

Muzu opravdu potvrdit i kdyz se ta fotka vybere jako "vzdy zachovat na tomto zarizeni" a pak smaze z lokalniho disku tak zaroven dojde k smazani z cloudu ale je po dobu 30 dni v kosi a da se zpet obnovit.