Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD ROM

DObry den,potrebujem poradit,mam problem s DVD rom jej typ je SONY DVD RW AW G170A je zhruba rok stara a prestala mi citat disky typu DVD-RW,vsetko precita iba tento typ nie,i ked kedysi ju citala a zriedka sa stava ze ju precita aj teraz.vypisuje mi prazdny disk,a ked dam vlastnosti je tam system suborov RAW na kazdom.vie mi niekto poradit kde moze byt problem?

Kilo prachu v mechanike? Po roku? ::)
Cez dvierka nic nevycistis, da sa to tak ze sa vybere mechanika da sa dole vrchny plechovy kryt, a cocku mozes vycistit napr. vatovou tyckou namocenou v alkohole apod., ale jemne, cocka je na pruznom zavese.
P.S. ale ja na tvojom mieste by som s tym siel tam kde som to kupil a ziadal vymenu mechaniky. Ale ked je to zo supermarketu tak to neviem neviem ci vobec vedia vymenit mechaniku, to co bol za napad kupovat PC z hypermarketu ::)

No hej mozes kupit aj novu mechaniku. Pozri si ci to je PATA alebo SATA (siroky plochy kabel alebo uzky) a kup si novu, radsej nie sony. Ak to je PATA (siroky kabel) tak vedla su prepojky, tie zapoj na novej rovnako ako na starej. Alebo ak mas na doske dostatok SATA konektorov mozes kupit aj SATA mechaniku a SATA kabel k nej, na SATA nie su ziadne prepojky.

Predtym mozes skusit tu staru otvorit (4skrutky zboku) a vycistit.

Skus tie disky v inej mechanike, funguju? casom starnu aj samotne media hlavne ak to bolo vypalovane moc vysokou rychlostou na smejd medium, prip. ak si medium uskladnoval niekde na slnku alebo v agresivnejsom prostredi (oxidacia od okrajov)
Sony maval kedysi nejake problemy s lasermi, mozno to nevedia robit poriadne dodnes, ak media inde funguju skusil by som mechaniku reklamovat ked je este v zaruke.

Ano.tie disky v inej mechanike funguju,ja som ju nikdy necistil,tak je dost mozne ze je zaprasena,to staci kupit nejake cistiace dvd?nemam s tym ziadne skusenosti.len to ma zaraza ze kedysi to slo vsetko v poriadku a teraz,nie,ide to len kedy ked sa pohram s automatickym prehravanim v nastaveniach,ale to musim restartnut pc.lenze mam aj napalene DVD+RW,a to mi vsetky cita do jedneho,tak asi formou napalovania to nebude.dakujem vam za odpovede.

tie dvd+rw su urcite aj iny vyrobca prip. ina znacka, takze to moze byt aj starnutim smejd media. Co su to za media? Verbatimy alebo nejake z akcie z potravin?

Existuju aj nejake cistiace CD, ale uz som o tom cital aj rozporuplne skusenosti, ja osobne som cistit nepotreboval a to som mal uz aj 5rocnu mechaniku, to ten PC je niekde vo vyrobnej hale ze po roku je zasvinena cocka?

Určitě je v záruce a DVD-RW nebývají šmejdy, reklamuj.
Zkus DVD-RW nějaké půjčené. SONY a její Optiarc není zrovna špica.
I když pro reklamaci je to jedno: DVD-RW napálí médium,
ale nepřečte ho, trvej na výměně, oprava se u vypalovaček nekoná.

Aha, přečetl jsem si, co zatím přibylo.
Tebe nemusí zajímat, jestli tvoje DVD přečte jiná mechanika
nebo opačně, o čištění nemluvě.