Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD ROM

DObry den,potrebujem poradit,mam problem s DVD rom jej typ je SONY DVD RW AW G170A je zhruba rok stara a prestala mi citat disky typu DVD-RW,vsetko precita iba tento typ nie,i ked kedysi ju citala a zriedka sa stava ze ju precita aj teraz.vypisuje mi prazdny disk,a ked dam vlastnosti je tam system suborov RAW na kazdom.vie mi niekto poradit kde moze byt problem?

No hej mozes kupit aj novu mechaniku. Pozri si ci to je PATA alebo SATA (siroky plochy kabel alebo uzky) a kup si novu, radsej nie sony. Ak to je PATA (siroky kabel) tak vedla su prepojky, tie zapoj na novej rovnako ako na starej. Alebo ak mas na doske dostatok SATA konektorov mozes kupit aj SATA mechaniku a SATA kabel k nej, na SATA nie su ziadne prepojky.

Predtym mozes skusit tu staru otvorit (4skrutky zboku) a vycistit.