Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD vs Intel

Zdravim všetkých pc maniakov.

Chcem si poskladať nový pc (čisto na hry), len sa neviem rozhodnúť aké komponenty si kúpiť. Doteraz som bol fanúšik procesorov intel a grafických kariet nvidia, lenže pár ľudí mi odporučilo vyskúšať AMD procesor aj grafiku. Vraj AMD uz predbehlo Intel a nvidia. Vie mi niekto poradiť a odporučiť, kto ma s takýmito vecami skúsenosti?

Budem rad za každú odpoved/radu

Já mám Intel dodnes, je to už starý "dědáček", ale nehraju nijak náročné hry a vše funguje jak má. Dneska bych doporučil určitě procesory AMD a grafiku taky nějakou od AMD. Za stejnou cenu budeš mít více výkonu a menší spotřebu. Mrkni na nějaké testy. Cenově vychází s poměrem na výkon o něco líp.

doteď jsi byl pár let na poušti:

Doteraz som bol fanúšik procesorov intel

asi tak před 6 lety se provalilo technologické zaostávání intelu při jeho korporátní lenosti či neschopnosti. už to nebyl jen dojem, že výpalné smlouvy se všemi velkými odběrateli financovaly pohodlné zahnívání při pokroku o jednotky procent.
za mě intel principiálně smrdí.

v grafikách vede nvidia, pokud se na ně amd může u podobných grafik dotáhnout, je to za cenu větší spotřeby.
zas to neplatí obecně, pro fhd má nvidia pohodlně předraženo a právě v kategorii, kde od raytracingu nejde čekat zázraky, to vypadá, že přestřelila až moc.

Osobne si myslím že vo väčšine situácií AMD procesor a nVidia grafická karta je o niečo lepšia kombinácia. Ale vážne to záleží presne od rozpočtu, spôsobu používania, a presných modelov procesorov či grafických kariet medzi ktorými sa rozhoduješ. Iné je keď kupuješ čisto herný stroj za 1500€, a iné keď kupuješ stroj na 3D modelovanie za 2500€, a iné keď kupuješ menej namakaný herný stroj na také tie staršie hry do 1000€. Aj keď píšeš čisto na hry, nepíšeš o aké hry sa jedná, ani rozpočet (to si vlastne písal až v komente že okolo 1500€). Ale asi to AMD CPU + nVidia GPU by šlo.

Intel CPU je dnes vhodný len pre určité špecifickejšie situácie.