Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD vs Intel

Zdravim všetkých pc maniakov.

Chcem si poskladať nový pc (čisto na hry), len sa neviem rozhodnúť aké komponenty si kúpiť. Doteraz som bol fanúšik procesorov intel a grafických kariet nvidia, lenže pár ľudí mi odporučilo vyskúšať AMD procesor aj grafiku. Vraj AMD uz predbehlo Intel a nvidia. Vie mi niekto poradiť a odporučiť, kto ma s takýmito vecami skúsenosti?

Budem rad za každú odpoved/radu

Osobne si myslím že vo väčšine situácií AMD procesor a nVidia grafická karta je o niečo lepšia kombinácia. Ale vážne to záleží presne od rozpočtu, spôsobu používania, a presných modelov procesorov či grafických kariet medzi ktorými sa rozhoduješ. Iné je keď kupuješ čisto herný stroj za 1500€, a iné keď kupuješ stroj na 3D modelovanie za 2500€, a iné keď kupuješ menej namakaný herný stroj na také tie staršie hry do 1000€. Aj keď píšeš čisto na hry, nepíšeš o aké hry sa jedná, ani rozpočet (to si vlastne písal až v komente že okolo 1500€). Ale asi to AMD CPU + nVidia GPU by šlo.

Intel CPU je dnes vhodný len pre určité špecifickejšie situácie.