Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Levná PC sestava kolem 10 tisíc

Zdravím,

budu známé skládat počítač pro jejího syna. Počítač by měl být co nejlevnější a utáhnout alespoň nějak v rozumné míře hry typu Fortnite a Minecraft. Už jsem tu sesmolil něco takového: https://www.czc.cz/a957frt8uqj9ab5pt8kqg5e9o3/seznam, nemám v tom ale přehled, takže pokud by ještě šlo někde ušetřit peníz, bylo by to ideální. Možná je zbytečné kupovat zvlášť chladič a stačil by ten k procesoru. Zanechal bych ale zdroj alespoň Gold certifikaci a 500 GB SSD. Každá rada potěší.

Bohuzel mi nejak nejde rozkliknout odkaz na komponenty, tak ale aspon napisu, co bych vybral ja. Na tvem miste bych sel do bazaru, prece jen 10 000,- na pc neni moc, pokud si ale stojis za tim, ze chces sestavu novou, volil bych Ryzen 5 5600G, AM4 socket staci a nevidim duvod chodit do AM5, zdroj bych volil treba takovy Bequiet PurePower 500w, RAMky HyperX Fury 2x8gb a nejakou dobre hodnocenou zakladni desku pro socket AM4, kterou snad dokazes vybrat sam a nejaky ssd od Samsungu. Fortnite na tom nepojede na velke detaily, protoze gk je prece jen integrovana v cpu, ale stacit bude. Do pc za 10 000,- si novou dedikovanou gk nemuzes dovolit.

Do sestavy jsem dal case Zalman S4, procesor Ryzen 5 3600, zakl. desku Asus Prime B550M-K, grafiku Asus Radeon RX550 4GB, ramky 2x8 3200, Kingston m.2 500GB a Seasonic GM 550W, vychází to celkem na 11700 Kč. Jestli to ale bude lepší tak, jak jste napsal vy, tak bych to udělal tak. Možná se ale ještě porozhlédnu po nějakém bazaru, jestli to nakonec nebude lepší.

Tak v tej cene nový počítač za tú cenu určite nie. Aj keď niečo kúpite, tak to bude úplná plečka, kde plynulo nepôjde vôbec nič. Čo píše Fanta, tak u tých dvoch hier to bude dosť možné potreba znížiť aj rozlíšenie.

Já bych vzal ten tvůj návrh. Žádný trhač asfaltu, ale slušný základ. A bude plná záruka. Jen ta RX 550 opravdu není herní GK. Tady bych se podíval na Bazaru po RTX 1660 Super nebo Ti (bez Super nebo Ti nebrat), nebo lepší, když budou finance. Dá se sehnat kolem 3 000 Kč. Při vhodném nastavení hry si slušně zahraje.

namátkou, když má jít o levnější sestavu:
https://pc.bazos.cz/inzerat/181405438/asus-geforce-gtx-1660-super-phoenix-oc-6gb-ddr6.php
https://pc.bazos.cz/inzerat/181105673/grafika-geforce-gtx-1660-ghost-6gb.php
https://pc.bazos.cz/inzerat/180148820/zotac-geforce-gtx-1660-super-6gb-gddr6.php
i když ani 1660 není kdovíjaký trhač asfaltu, jednovětrákové grafiky spíš nebrat.
typ 1650 jsou vyhozené peníze. to jsou grafiky pro lidi, co nechtějí hrát tupé hry, ale hodí se jim to třeba na krámy od adobe.

Na práci je to myslím v pohodě. U her dost pochybuju, hry bývají dělané tak, aby vyžadovaly ten nejsilnější hardware. Ještě počítejte minimálně 3000 na operační systém windows, nebo tam plánujete linux? (Vzhledem k napjatému rozpočtu by to bylo vhodné.)
Ušetřit by se asi ještě dalo. Přijde mi skříň i zdroj dost luxusní.
500 GB SSD je standard, to bych nezmenšoval.
Grafika by mohla stačit interní, hned se ušetří 2800. Ale jinak v grafikách nemám přehled, nakolik jsou dneska ty interní grafiky funkční (na hry asi ne, hry jsou dělané právě jako podpora prodeje hw včetně grafik, ale na práci (pokud práce nebude spočívat ve výpočtech pomocí GPU) to musí stačit).

Sestava zatím s integrovanou grafikou (a časem až se zase něco našetří tak bych šel do grafiky 1660 super)
Procesor: AMD Ryzen 5 5600G
Chladič: Endorfy Fera 5 on by stačil ten základní ale pro jistotu bych vzal aspoň tento
Základovka: nějaká 550 postačí osobně mám levnou 550M MSI a jede na ní 5800x a 3070Ti
Ramky: Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16
Zdroj: Seasonic G12 GC - 650W
úložiště podle sebe.
hodíš to do nějaké bedny....
+ windows pozor na ty levné windows klíče který jsou většinou VOLUME_MAK a můžou být deaktivovaný, což naříkám že musí být všechny a už vůbec nenavádím kde klíče kupovat ale windows za 3000,- je sama osobě pro mě taky krádež tak asi tak ;-)

1660super jsou skvělé grafiky co ještě něco zvládnou a kdyby pak v budoucnu chtěl ještě lepší tak má rezervu.
a zdroj jsem tam hodil hlavně protože Seasonic a byl na alze ten nejlevnější co jsem našel myslím od té značky může si tam hodit levnější o 5-10stovek ale už bez rezervy a co by to bylo za značku evolveo nebo jak se to jmenuje zase chtěl postavit PC a ne bombu
já mám osobně od Corsair 750 zatím bez problému se zárukou na 10 let, takže bych se nebál jít ani do corsair-cx550(záruka 5 let) záleží do budoucna jak to má v plánu upgradovat