Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvláštní samovyskakovací okno.

Ahoj, vždy když surfuju někde na internetu(je to jedno kde) mi v 90% případů po kliknutí na odkaz vyskočí prázdné samovyskakovací okno:
[http://img34.picoodle.com/img/img34/3/11/6/t_Schrnk a01m_b7ce83d.jpg]

Dělo se to i před přeinstalací, ale to jsem myslel, že po formátu HDD se to spraví... Dělá to i ve Firefoxu i v IE6. Neví někdo co s tím?

Win XP SP3
Firefox 3.0.3
Jedu na neprivilegovaném účtu.

P.S. Přeinstalace se dělala toto pondělí.

Těžko říct, jakým způsobem se distribuuje. U obyčejného browser hijacku je nepravděpodobné, že by se šířil jako část červa přes síť, což by znamenalo, že si neumí nastavit firewall.

Může jít extension do firefoxu, který nejen že umožňuje instalaci extensions pod uživatelem, ale navíc má podstatně horší bezpečnostní model. browser-addins.html

Tomu by nasvědčovalo, že vulnerable systems jsou jak Windows, tak MacOS.

vulnerable systems su vsetky kde pri vyvoji sa podielal aspon jeden debil. vzhladom na to ze 99%ludstva su debili, tak je extremne velka sanca ze vulnerable je uplne vsetko :-) Vulnerabilitu vie dost znacne obmedzit pouzivatel systemu, pouzivanim mozgovych buniek ku ktorym sa este nestihol dostat alkohol :)

Tam ma byt v nom asi reklama ale pouzivas asi AdBlock (vidim ti to tam vpravo dole) tak tam je v tom okne potom prd namiesto reklamy.

Ja viem ze FF ma v nastaveniach blokovanie vyskakovacich okien (skontroluj si nastavenia FF), ale aj ked je to aktivovane tak to nezablokuje vsetky okna, vidim v praxi ze niektore weby sa naucili to nejak odrbat alebo co a aj tak otvaraju popup okna s reklamou. Mozno novsia verzia FF to ma lepsie blokovane. Najlepsie je nechodit na debilne weby ktore maju popup reklamu, ja nemam ziaden adblock reklamy mi nevadia ale popupy a este aj debilne resize-ovane tak za to by som tvorcu webu zavesil na tyzden za gule, na take weby vkrocim len raz a uz potom nikdy.

P.S. aha pozeram ze Vladimir ti uz dal link na info, ze to okno nie je reklama z webu ktory si prave pozeras, ale je to reklama ktoru chce zobrazit vir ktory mas v PC ...takze stiahni superantispyware a prescanuj cele PC v normalnom aj nudzovom rezime

tak to prescanuj niecim inym co ti tam to svinstvo najde a odstran to, skus povypinat vsetky extensions FF, prip nainstaluj win nanovo a poto instaluj uz len oficialne veci od renomovanych firiem z ich webov, ziadne zo stahuj.cz ani blbosti z torrentov, ani nezmyselne superaddony od nejakych ruskych hackerov :)
To ze iden na user ucte je sice pozitivne ale nie je to 100% istota proti vsetkemu, rovnako ako ked dakto ma antivirak tak si mysli ze on predsa nic nemoze chytit, nie, jedina istota je uzivatel sam a jeho opatrnost. Instalovat len doveryhodne veci, v mailoch na nic neklikat, vypniut si autorun pre cely system (u XP-pro je to v gpedit.msc tusim pod system) kvoli virom na USB flash, apod.