Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nainstalovaná paměť RAM 16Gb použitelné 6.91Gb

Dobré odpoledne,dnes jsem si dokoupil do svého stolního PC Lenovo H50-55,8gb ram. V desce mám tedy momentálně 2x 8gb. Ve vlastnostech systému mi však píše, že použitelná paměť je pouze 6,91GB. Prosím o radu co s tím . Předem díky za odpovědi.
Procesor: AMD A10-7800 Radeon R7, 12 computer Cores 4C+8G 3.50ghz
Grafická karta: Radeon RX 480

Ať hledám jak hledám toto označení bohužel nikde není. Tohle je vše, co prodejce uvádí.
Name HS-UDIMM-U1
Model HD-UDIMM 8G HKED3081BAA2A0ZA1
Capacity 8GB
Interface DDR3
Frequency 1600 MHz
Pin 240pin
CAS Latency CL11
Working Voltage 1.5V
Size (L x W x H) 133.35 x 31.25 x 1.4 mm
Operation Temperature 0°C to 85°C (32°F to 185°F)
Limited Warranty Period Lifetime warranty
.

Druhá ramka
Parametry a specifikace
Určení a typ
Určení
Pro počítač
Provedení
DIMM
Typ paměti
DDR3
Modul paměti
PC3-12800
Kapacita
Velikost operační paměti RAM
8 GB
Počet modulů v balení
1 ks
Moduly v balení
1x8GB
Frekvence a časování
Frekvence paměti
0 MHz
Časování
CL11
Časování
Propustnost
12 800 MB/s
Pokročilé parametry
Napětí
1,5 V
Další vlastnosti
Pasivní chladič, Unbuffered
Barva podsvícení
Bez podsvícení
RGB ovládání
Nepodporuje

Je obojstranna alebo jednostranna? Za starych cias boli aj dosky s dvoma slotmi, kde ked bola osadena jedna RAM obojstranna, tak ako keby zabrala aj druhy slot - proste druhy ako keby nebol, proste bol odstaveny.