Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nainstalovaná paměť RAM 16Gb použitelné 6.91Gb

Dobré odpoledne,dnes jsem si dokoupil do svého stolního PC Lenovo H50-55,8gb ram. V desce mám tedy momentálně 2x 8gb. Ve vlastnostech systému mi však píše, že použitelná paměť je pouze 6,91GB. Prosím o radu co s tím . Předem díky za odpovědi.
Procesor: AMD A10-7800 Radeon R7, 12 computer Cores 4C+8G 3.50ghz
Grafická karta: Radeon RX 480

Je obojstranna alebo jednostranna? Za starych cias boli aj dosky s dvoma slotmi, kde ked bola osadena jedna RAM obojstranna, tak ako keby zabrala aj druhy slot - proste druhy ako keby nebol, proste bol odstaveny.