Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podporuje moje deska boot z USB?

Dobrý podvečer,
chci zkusit nějaký systém najíždějící z usb klíče.
Mám toto:

BIOS Information by WMI (Windows Management Interface)
BIOS Vendor : Phoenix Technologies, LTD
BIOS Caption : Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
BIOS Version : KM400 - 42302e31
BIOS Date : 07/28/2004
SM BIOS Caption : 6.00 PG
SM BIOS Version : 2.3
Mother Vendor : MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
Mother Product : MS-7061
Mother Version :
System Vendor : MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
System Model : KM400-8235

-------------------------------------- --------------------------
System Information by DMI (Desktop Management Interface)
--------------------------------------- -------------------------
SM BIOS Version : 2.3
BIOS Vendor : Phoenix Technologies, LTD
BIOS Version : 6.00 PG
BIOS Date : 07/28/2004
BIOS ROM Size : 512 KB
Mother Vendor : MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
Mother Product : MS-7061
Mother Version :
CPU Socket : Socket A

Když vlezu do bios-u najdu: boot z other device-enabled(disable). Mám povoleno.
Když odentruji na HDD1 tak se ukáže tabulka:
FLOPPY
LS 120
HDD 0
SCSI
CD ROM
HDD 1
HDD 2
HDD 3
Tato tabulka pro nastavení pořadí bootováníje je stejná u všech těchto nabídek a usb tam nevidno. Nebo je to někde jinde? V biosu jsem velmi nesvůj.
Děkuji.

V prvom rade ak tam mas niekde nastavenie "USB Legacy support" tak to daj na Enabled. Strc tam USB stick, restart - vlez do BIOSu a budes vidiet ze ci ho mas v BIOSe niekde v poradi bootovania ("boot order"), prip. si urob bootovatelny USB stick (DOS), odpoj vsetky disky a v poradi bootovania nechaj HDD0, HDD1 a uvidis ci bootuje aj USB stick. To musis vyskusat, takto na dialku sa to napisat neda nikto nevie ze co zrovna opiti MSI BIOS inzinieri spachali ked robili tu konkretnu dosku. Navyse niektore USB sticky mozu fungovat a niektore nie (niektore USB sticky sa dokonca tvaria ako disketa resp LS120)
P.S. ale podla tej volby poradia bootovania to z USB asi bootovat nebude (co je dost divne ptz v r.2004 to uz zvyklo byt bezne).

Klíč jsem biosu neviděl, ani usb legacy support.Přemýšlel jsem o novějším biosu, ale žil jsem v domnění, že bývá u výrobce. Byl tam ale za 29 americkejch3-[ Prostřednictvím jejich biosagenta.

https://sc.esupport.com/global/bios_info_form.cfm?u BDate=07/28/04&uBType=Award&uBID=07/28/2004-KM400-8 235-6A6LYM4BC&uSIO=Winbond%20697HF%20rev%202%20foun d%20at%20port%202Eh&uCS=VIA%2082C3205%20rev%200&uOE M=W7061VMS%20V1.2%20072804%2015:18:19&uMBN=MICRO-ST AR%20INTERNATIONAL%20CO.,%20LTD&uMBM=MS-7061&uSysN= MICRO-STAR%20INTERNATIONAL%20CO.,%20LTD&uSysM=KM400 -8235&uRSt=Yes&uRSz=512K&uMs=1024%20MB&uMM=2048%20M B&uOS=WinXP%20SP2&uCPU=AMD%20Sempron(tm)%201503%20Mhz%20MAX:%202100%20Mhz&uMc=Slot1:512 %20MB%20%20%20Slot2:512%20MB%20%20%20&uTZ=-1&uCC=42 0&BAV=3.66&ACPI=Unknown

Tož usb boot nebude. Až s jiným strojem.
Díky.

To je blbost, to si bol na blbej stranke (web MSI je www.msi.com.tw, ak si tam nedal to .tw tak si bol u podvodnikov). Ale upgrade BIOSu zvycajne nepridava nove funkcie, takze skus nejaky USB stick urobit bootovaci (nabootuj z diskety DOSu (www.bootdisk.com) a pozri sa fdiskom ze ci vobec ten USB stick v DOSe vidis ako disk. Ak nie tak bootovanie urcite nebude. Ak vidis tak urob fdisk /MBR a urob si na USB sticku particiu a restart a format C: /s, ale maj odpojene vsetky ostatne disky).

"USB legacy support"

No nevím, určitě jsem tam nic takového neviděl, ale bios je:
award bios v 6.0.0.PG.
07 28 04 (to je datum?)
A jestli to je číslované nějak lidsky, tak na té stránce MSI je už 7.0.6.1 a ještě v.14
A to je o dost výš, ne?
Zatím pro dnešek skončím, začínám z toho šilhat. Bude to ještě legrace, až se dám do těch pokusů s dos em.
Zatím dík.

7061 je cislo dosky (MS-7061). award bios v 6.0.0.PG je nepodstatne to je na vsetkych doskach tipujem tak z r. 2000 az 2007 uplne rovnake :)
Verziu BIOSu mas asi len na uvodnych vypisoch po zapnuti, bude vo forme 1.x
Podla toho datumu tam mas nejaku verziu 1.1 alebo 1.2 ale sa mi to nepaci ptz ten datum nie je v zozname BIOSov, pozri si na uvodnych vypisoch po zapnuti presne do pismena aku to vypise dosku (presne) a verziu BIOSu. Alebo si pozri typ dosky niekde na nalepke na doske (na slotoch alebo na okraji dosky niekde vytlacene alebo na nalepke)

a ktomu "určitě jsem tam nic takového neviděl", tak musis lepsie kukat :) Mozno to pridali do novsej verzie ale neverim mal by si to tam mat aj teraz.

Poslední restart.

verziu 1.1 alebo 1.2 ale sa mi to nepaci ptz ten datum nie je v zozname BIOSov

Takže to musí být tohle:

W7061vms V 1.2 072804 15:18:19
Ten datum tam je přesně takhle.
Já se tímhle živit, tak jsem dávno chcípl hlady.
Zatím nashle. Práce volá.
Díky.:beer:

Vypadá to, že by ten nový bios mohl být to ONO, viz text ze staženého zipu, kde se nachází ono slovní spojení usb legacy enabled.
Po pročtení angl. návodu jsem já neanglo usoudil, že si na to někoho pozvu, neb nebezpečí pohřbu desky je u tupce mého formátu značné.

KM4M-V / KM4AM-V v1.4 BIOS Release
Note: The BIOS version 1.x is for KM4M-V/KM4AM-V only. Can't use on KM3M-V.
------------------------------------------ ------------------------------------

1. This is Award BIOS Release

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:
- Fix PS2 Mouse can't work under DOS mode with USB legacy enabled.

[Below information is Chinese language]

A. Award BIOS Ąż¦ˇµo¦ć

B. ¦ąŞ©Ą»­×Ąż¤U¦C°ÝĂD:
- ­×Ąż PS2 ·Ćą«¦b DOS ĽŇ¦ˇ¤U¦P®É±Ň°Ę USB legacy «áµLŞk¨ĎĄÎŞş°ÝĂD.

C. §ó·s¤é´Á: ¤˝¤¸2005¦~03¤ë01¸ą

Velmi děkuji mm tank-ovi za trpělivost.

Vypadá to, že by ten nový bios mohl být to ONO, viz text ze staženého zipu, kde se nachází ono slovní spojení usb legacy enabled.
Po pročtení angl. návodu jsem já neanglo usoudil, že si na to někoho pozvu, neb nebezpečí pohřbu desky je u tupce mého formátu značné.

KM4M-V / KM4AM-V v1.4 BIOS Release
Note: The BIOS version 1.x is for KM4M-V/KM4AM-V only. Can't use on KM3M-V.
------------------------------------------ ------------------------------------

1. This is Award BIOS Release

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:
- Fix PS2 Mouse can't work under DOS mode with USB legacy enabled.

[Below information is Chinese language]

A. Award BIOS Ąż¦ˇµo¦ć

B. ¦ąŞ©Ą»­×Ąż¤U¦C°ÝĂD:
- ­×Ąż PS2 ·Ćą«¦b DOS ĽŇ¦ˇ¤U¦P®É±Ň°Ę USB legacy «áµLŞk¨ĎĄÎŞş°ÝĂD.

C. §ó·s¤é´Á: ¤˝¤¸2005¦~03¤ë01¸ą

Velmi děkuji MM-ovi za trpělivost.