Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna systémového disku

Zdravím.
Naklonoval jsem systémový "C" disk, programem Macrium Reflect. Program pojmenoval nový disk "N". Co je potřeba udělat, abych mohl přejmenovat nový disk na "C" a aby pak počítač nastartoval a fungoval z něj. Mám zvětšit oddíl nyní, nebo to lze nastavit i pak až bude disk systémový? Ten původní bych pak používal jen jako úložiště.
Díky.

Počítač už běží na novém disku, ale i když je disk 500GB, zobrazuje se jen velikost jako na tom původním 60GB. Ve správci disků se mi pak ukazuje ten zbytek jako volné místo, ale nepřišel jsem na to jak ten systémový oddíl rozšířit o to prázdné místo. Když na ten volný úsek kliknu pravým tl. tak se mi nabídne jen vytvoření nového svazku. Když ho vytvořím, tak se ale s tím systémovým nespojí. Co dělám špatně, nebo to nejde, když je systémový?
Díky.

... ale i když je disk 500GB, zobrazuje se jen velikost jako na tom původním 60GB

A víš proč? Protože to někdo blbě naklonoval.

Nejsem si jistý, jestli ve Správci disků půjdeš systémový oddíl zvětšit. Mám tušení že jde zvětšit jenom oddíl, který je na konci. Musel bys použít jiný partition manager nebo to naklonovat znovu a pořádně.

Za oddílem C: je ještě oddíl WinRE a potom teprve volné místo. Máš několik možností:

1. naklonovat znova programem, který umí oddíl už při klonování rozšířit (klonování umí i některé Partition Mangery)
2. oddíl WinRE posunout na konec disku, pak lze volné místo spojit s C: (resp. C: rozšířit)
3. ve volném místě založit nový oddíl D: a používat ho samostatně
4. oddíl WinRE odzálohovat, zrušit, volné místo spojit s C:, tento oddíl zmenšit o velikost WinRE a obnovit WinRE do vzniklého místa
5. vytvořit dynamický disk z nesouvisejících oddílů, ale to je asi nejhorší možnost.

Ano, klonoval jsem 1 : 1, bohužel jsem nevěděl, že to má být jinak. Zkusím program NIUBI Partion Editor.
Tak jsem použil zmíněný program a zadařilo se. Ale trochu jsem se zapotil. I když je program v češtině, je pro mě trochu složitý na nastavování (nejsem až takový odborník, že bych to dával od boku) a ač jsem měl otevřený manuál, který mi Google přeložil. Některé výrazy byly nepřesné, někde něco chybělo, ale nakonec je to OK. Nebyly to až takové nervy, protože stále ještě mám originální disk se systémem, který jsem klonoval (který nyní použiju jako další datový). Takže kdyby to nevyšlo, začal bych opět od začátku.
Díky všem za rady.