Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor nepodporuje dokovací stanice

Zdravím, měl bych následující dotaz, už jsem docela bezradný:

Včera jsem pořídil LCD monitor MSI G321Q.
Dále vlastním Lenovo thinkpad X1 s OS Fedora a Macbook air M2.

Problém je, že mi monitor nefunguje ani na jedné dokovací stanici co chci použít. Jedná se o dokovací stanice Thinkpad universal thunderbolt 4 Dock + HP USB-C Universal dock.
Při použití Hubu od iStyle funguje krásně a bez problému. Neví někdo kde by mohl být problem prosím? Už nevím co zkusit. Používám jak HDMI 2.0 tak DP 1.4.

Divný možná, nemožné nikoliv? Před dvěma týdny jsem řešil dock připojený přes Thunderbolt, u kterého fungovaly všechny porty kromě audio výstupu a USB. Docela komplikovaně jsem dohledal skrz PCI VEN/DEV konkrétní ovladač na FTP serveru HP, po stáhnutí a instalaci začalo vše fungovat. Ve Fedoře si to neumím představit, co a odkud bych měl stahovat.