Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení větráku na procesor

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat koupila jsem větrák na procesor , dávali jsme nový a silnější procesor, tak jsem přikoupila i lepší větrák, jenže starý větrák měl upevnění na závit a tento nový má upevnění na takové roztahovací kolíky, díky tomu že pod základní deskou je závit, mi nejde nový větrák upevnit, můžete mi prosím poradit co s tím.
Předem moc děkuji :-) ;-)

... a ještě tedy ten starý (celý chladič, ne jen větrák). Aspoň fotku. Možná, že je lepší, než ten nový (pokud byl "na šroubky" do backplate, je nejspíš větší a těžší).

Nicméně, ten backplate se závity lze nejspíš oddělat (po otevření bedny z pravé strany při pohledu zepředu). V podstatě stačí strčit do závitů a nejspíš spadne někam na dno bedny (což není úplně dobrý nápad).

Takže:

a) ten nový je prakticky stejný, jako starý - vyčisti ho a neměň.
b) ten starý je taky "na kolíky", když šroubky dostatečně povolíš, měly by se vytáhnout i s těmi kolíky, resp. po úplném vyšroubování by ty kolíky měly jít vytáhnout (backplate zezadu tam nejspíš není).
c) pokud je nový procesor výrazně výkonnější (vyšší Watty), byl by lepší "věžový" chladič (bude tišší).

Moc moc děkuji.
Ten nový vrátíme. Dostali jsme se pod zakladni desku a tam byl takový plastový nástavec se závity i když jsmw to vyndali nový tam neseděl. Na starém jsou šrouby v kuse a špicka má normalne závit. Chtěla jsem se zeptat, kdyz máme základní desku v malé bedně, bude nám pasovat do velké? Máme tam totiž obdélníkový zdroj ale je slabí, tak by jsme chtěli silnější ale ten se nám do tehle bedny nevejde.
Díky diky moc

Jak už psáno, tyhle značkové sestavy mají atypické komponenty - nech to dožít v původní sestavě. Jak ses přesvědčila, ani díry na chladič/kolíky nejsou standardní, tím méně zdroj (nejpíš má i jiný konektor do MB). Házejte do prasátka a časem kupte komplet nové PC (klidně i značkové, ale bez vidiny upgradu).