Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkce v PHP, která odstraní všechny nealfanumerické znaky (s podporou unicode)

Zdravím, řeším problém se zabezpečením php formuláře. Potřebuji ze vstupu uživatele odstranit všechny nealfanumerické znaky, které se tam nějak ocitnou, ale se zachováním unicode znaků typu ruštiny, smajlíků apod. Jednoduchá verze takové funkce je

preg_replace('/[^\da-z ]/i', '', $retezec)

která ovšem nechá pouze alfanumericke ascii, což už dnes nestačí.

Poradíte mi, prosím? Díky.

Dík za odpověď.

Funkci jsem tam vpálil, ale nedělá vůbec nic ...

Samozřejmě o smajlíky nejde, jde o to, aby tím uživatel za žádných okolností nemohl natropit žádnou neplechu, například v databázi, kam se to vkládá.

Mimochodem, mám na to takový řetězec, kterým to testuju, tak ten by asi taky potřeboval vylepšit, aby pokrýval více možností ...

Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.
Vypätá dcéra grófa Maxwella s IQ nižším ako kôň núti čeľaď hrýzť hŕbu jabĺk.
Успенский собор закрыт.
,.-?:_<>*kuk!][]
AHOJ NAZDAR.