Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Canon PIXMA TS7451A problem s instalaciou

Uz dlhsiu sobu sa uspesne vyhybam predajom roznych low segmentovych srandiciek, ale dnes som bol instalovat tento zazrak u zakaznika a same zaujimave zistenia.
MFp sa pripojil na wifi (natukal som to cez jeho displej), ale omeitalo odpovedat na pingy, ci otvorit webovy server.
Intalator stiahnuty zo stranky Canonu nenasiel tlaciaren a to ani potom, co som mu ukazal konkretnu IP adresu.
Tlaciaren si zobrala 14 adresu, aby si po restarte vypytala 15 (dovod?), takze som radsej spravil staticky zaznam na dhcp servri.
Pouzil som automaticku detekciu tlaciarne, Win11 nasiel direct Canonku, ale nevedel ju nainstalovat.
Pri druhom pokuse ju uz instaloval a dokonca aj tlacila.
Ci cez direct wifi netusim.
Ale nesiel skener, a kedze ovladac skenera je priamo v canonackom instalatore skusil som ho este raz.
Opat nenasiel ziadne MFP ani po zadani konkretnej IP. Troubleshooter mi odporuci nech sa pozriem, ci je tlaciaren zapnuta a pripojena.
Bola ved som tlacil.
Na pingy, ci web MFP nereagovalo.
Momentalny stav je, ze MFP tlaci, ale neskenuje, a kedze ufdruhovia z Canonu usudili, ze skenovanie je out neda sa skenovat ani priamo z MFP...je tam len moznost kopirovania.
Po asi 2h laborovania som to nadnes vzdal s tym, ze za par dni sa tam vratim.
Instaloval niekto tento uzasny kusok od Canonu, ci ma s tym niekto nejake skusenosti?

Myslím si, ale to netvrdím že instalace jako taková by asi měla proběhnout přes USB i na nastavení sítě.

A to připojení USB až k tomu vyzve instalátor a následně v instalátoru až se to ukáže, protože by měl vědět o jaký typ se jedná, jestli je síťová

říci te tiskárně že má jít do sítě, jedno jestli LAN či WiFi. Co se mi pod ruku dostalo, tak to tak bylo s čím jsem se setkal.

Je jasný že je nutno s tím manipulovat než dostane tiskárna své umístění, do té doby musí být u sebe v rámci délky USB

Já ani nikdy nezkoušel ty directy, fakt ne

Veškerá komunikace jde přes router tedy, nic napřímo

edit:

doma mám vlastně starší laser samsug 2070w a normálně skenuji do více PC co mám i do mobilu přes jejich APP
a to vše přes WiFi , ale vše nastaveno právě přes USB v jednom PC, v ostatních jen ovladač aby o té tiskárně věděli