Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční usb

Dobrý den, mohl by někdo poradit s nefunkčním usb, ve správci zařízení je to v pořádku, ale jak dám flešku, nebo klávesnici, tak nejde, při zastrkávání flešky se na chvíli rožne kontrolka na flešce. Díky

koupil jsem to už tak, byly tam xp a ty hlásili taky nějaký problém, něco ve smyslu že zařízení nebude pravděpodobně fungovat správně, dal jsem tam winme, v biosu myslím že to je zaplé, když jsem to vypl zůstaly ve správci jen usb karta do pci opti

čili ti nejede nic - takže tu pci usb kartu zatím vyhoď ven ať se nehádá hw. pokud ta karta měla nějaké ovladače a můžeš je odinstalovat, bylo by to lepší.

jak stará je základní deska tvého pc - jsi první majitel?
v biosu bylo povoleno usb?
jaký máš chipset na základní desce? (pokud to nepřečteš/nenajdeš, řekne ti to cpu-z, everest, siw, hwinfo a hafo dalších).
výrobce chipsetu tvé pci karty je kdo? (musíš přečíst ze švábu. brouka poznáš tak že je černý a velký)
máš vůbec nainstalované ovladače chipsetu tvé základní desky, nebo máš ve správci zařízení žluté otazníky?

ve správci je vše ok, po zasunutí flešky vůbec nedetekuje nic, jen fleška problikne při zasouvání, je to deska aopen ax34, chipset jsem nějaký instaloval tuším via 4in1 stáhnutý z webu aopen, v biosu mám usb controler enabled i usb keyboard (něco) enabled, desku jsem koupil už tak jak je,
ty programy hwinfo atd. detekují vše zařízení i bez ovladačů, např. grafiku a její velikost MB?
otazníky ve správci se ukáží až po zasunutí flešky do karty pci s usb, dokonce jednou při prvním spuštění se načetli ovladače pro flešku a jelo to, po dalším zapnutí už ne.

deska je starší - jestli jsem našel správný model tak VIA 694T/686B chipset (Apollo Pro 133A).
usb na boardu je verze jen 1.1 - čili i kdyby flashka fungovala, pojede pomalu. funkčnost jde přezkoušet připojením usb myši. využitelnost leda pro myš, bluetooth adaptér nebo starou pomalou tiskárnu.

jestli v té desce bude fungovat pci karta, záleží na tzv. "revizi pci" - bývá napasaná jak v manuálu základní desky, tak v sešitku u té karty. a samozřejmě je potřebný ovladač ke kartě.

ty testovací programy něco vypíšou i bez nainstalovaných ovladačů (u grafiky určitě model a chipset, jestli i její paměť netuším).