Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ffmpeg - převod mnoha souborů

Ahoj, mám na webu hodně souborů, spoustu z nich jsem vytvořil ve videomakeru, kterej tu velikost natáhnul na 3x-7x násobek. Když napíšu toto:

ffmpeg -i video.mp4 -vf scale="576:1024" output_video.mp4

Tak mi to srazí velikost. Mám těch souborů hodně, dá se to nějak zautomatizovat? Nejdříve bych potřeboval aby to zjistilo rozlišení a poté provedlo příkaz.

Řešení:

ffmpeg.exe dej do Windows složky
Pak si vytvoř cmd soubor:

MD output
for %%i in (*.mp4) do ffmpeg -i "%%i" -acodec copy -c:v libx265 -crf 28 "output\%%i" 2>nul
pause

Pokud tento cmd soubor dáš do jakékoliv složky s mp4 a spustíš, tak vytvoří složku output a do ní ripy mp4 se zvolenými parametry, v tomto případě se použije softwarový kodek x265 (enkoduje do h265/hevc) a default crf 28, pokud chceš kvalitnější a větší ripy, zmenši to číslo, pokud méně kvalitní a menší tak zvětši to číslo.

pouzi napr ffmpeg batch av converter kt. je robeny na prevod vela suborov.
a do parametrov pouzi napr. -c:v hevc_nvenc -profile:v 0 -preset slow -rc constqp -qp 29 -rc-lookahead 48 -g 250
vysledok bude subor v kodeku hevc, ktory je ovela uspornejsi pri zachovani kvality. funguje to, pokial mas graficku kartu s podporou hardware encodingu do hevc, co su defakto vsetky od nviadi GTX1060 vyssie.
ak chces experimentovat s kvalitou, pohraj sa s parametrom "29", miesto neho daj napr. 24 (lepsia kvalita) alebo 32 (horsia)

ffmpeg.exe dej do Windows složky
Pak si vytvoř cmd soubor:

MD output
for %%i in (*.mp4) do ffmpeg -i "%%i" -acodec copy -c:v libx265 -crf 28 "output\%%i" 2>nul
pause

Pokud tento cmd soubor dáš do jakékoliv složky s mp4 a spustíš, tak vytvoří složku output a do ní ripy mp4 se zvolenými parametry, v tomto případě se použije softwarový kodek x265 (enkoduje do h265/hevc) a default crf 28, pokud chceš kvalitnější a větší ripy, zmenši to číslo, pokud méně kvalitní a menší tak zvětši to číslo.