Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vylepsit LTE signal na tp-link mr-100

Ahoj,
na zahrade resim internet pres simku z o2 datamanie vlozenou do routeru tp-link mr-100, ktery je polozeny na skrini v chatce. Problem je, ze signal je dost chaby a rychlost je jen cca 3mbit. Pritom pred chatkou venku mam na mobilu i 20mbit (mereno pres dsl.cz) Neda se tomu routerku nejak vylepsit signal? Treba nejakou externi antenou? Pripadne poprosim o tip na jiny router (klidne venkovni reseni) do cca 3K.

Diky za rady! :beer:

Vyzera to, ze to ma klasicky smar konektor, takze odpoved je ano...pigtail smar+kabel+antena.
Ja by som to vsak riesil lte antenou od MT, ktoru das vonku na stoziara/fasadu a vo vnutri si nechal mr-100 ako wifi router.

Ten druhy se mi libi vice (hlavne kvuli cene :-))...

Co ta prvni moznost? Koupit jen outdoor antenu a pripojit ji rovnou k MR100? Vyslo by to o dost levneji. Treba:
https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=4090

Ale nechapu proc vetsina tech anten ma dva SMA konektory? Na MR100 je jen jeden vystup pro LTE antenu, druhy je pro wifi, jestli to spravne chapu...

Ano chapes to spravne, a preto je imho tato antena pre teba nevhodna. 2xsmar je asi kvoli H vs V, pre kazdy smer jeden kabel. Defacto mas v jednej antene dve.
MR100 ma ako spravne spominas a druhy je pre wifi.
Edit: Ehm nevhodna nie je dobry vyraz, zalezi v akej polrizacii vysiela protistrana, aj ked dnes uz podla mna v oboch, takze pripojit to bude v jednej alebo v vdruhej by to slo. Pozor k antene nie su dodavane kable, musis si ich dokupit.

Tak jsem koupil https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_2023 pripojil do WAN portu MR-100 a funguje. Co mi ale kapku vadi, je to, ze tam mam tedka dvojity NAT...:-(

Jak se ho mam zbavit? MR-100 potrebuju kvuli wifi. Chtelo by to nejak vypnout routovani na SXT, ale nevim jak (jsa mikrotikem nepoliben). Poradite? Musim to udelat pres webove rozhrani, winbox nemam jak spustit.