Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová karta TP-Link TX201 2.5 Gigabit - jak nastavit?

Ahoj, prosím, jak správně, nebo které parametry by měli být nastaveny tak, abychom docílili rychlosti, kterou by jsme měli mít. Měli jsme 1 Gbit/s, máme mít 2 Gbit/s
Kupovali jsme síťovou kartu TP-Link TX201 a kabel od routeru do PC Cat.6A SFTP, máme Router TP-Link EX820v.

Změna tupého předmětu, původně: Síťová karta (host)

Poskytovatel tajný, naměřená rychlost tajná...

Máš PC zapojeno do LAN4?
Takže se někdo hrabal v nastavení síťové karty?

Rychlost poskytovatele neovlivníš, proto jsem psal, abys změřila rychlost v lokální síti mezi PC a routerem.
Seš si jistá, že to navýšení rychlosti od poskytovatele už je aktivované?

Dal si sem milion obrazkov, ale ten podstatny na akej rychlosti mas pripojene pc nie.
Ak sa tam nevies preklikat spusti si toto cez powershell.

PS C:\Users\fleg> Get-NetAdapter | select InterfaceDescription, name, status, linkspeed

InterfaceDescription name Status LinkSpeed
-------------------- ---- ------ ---------
TeamViewer VPN Adapter Ethernet Disconnected 10 Mbps
Wintun Userspace Tunnel OpenVPN Wintun Disconnected 100 Gbps
Realtek PCIe GBE Family Controller Připojení k místní síti Up 1 Gbps

Takze zapojene to je spravne, rychlost je nastavena na 2.5Gb/s, cize problem bude asi u ISP.
Btw ako testujes rychlost? To, ze mas 2Gb pripojenie do netu neznamena, ze ta akykolvek server obsluzi takou rychlostou. Nas server ma napriklad len 1Gb pripojenie, navyse zdielane s inymi v racku, je to virtual, takze - rychlosti dalsich virtualov a nikdy u nas nedostanes ani tych 1Gb.
Maloco na nete ta obsluzi 2Gb, pretoze po ceste natrafis na uzke hrdlo.
Rychlosti nad 1Gb su proste len marketingovy odzub, realne vyuzitie je nulove.

Tak to můžu jen tiše závidět, ty rychlosti.
Já mám internetovou linku necelých 100Mb a domácí síť na 1Gb.

Navíc router mi propustí jen okolo 250Mb na LAN-> WAN, protože už něco málo pamatuje.

A Upload mi blokuje poskytovatel na nějakých 30Mb.

Prostě zub času hlodá všude a ve všem.