Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš IBM scrollpoint model 12J3618 - umí posunovat do stran?

Ahoj všem, našel jsem takovou zvláštní myš. Na webu jsem zjistil, že je to tahle:
www.youtube.com/watch?app=desktop&v=xYFsfWU6EXM
Místo kolečka má jen tlačítko, a když se na něj přitlačí dopředu nebo dozadu, tak roluje jako kolečko. Ale to tlačítko vypadá, že by mělo rolovat i do stran, ale to mi nefunguje.
Nevíte jestli to umí posunovat i do stran?

Změna předmětu, původně: zvláštní myš (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

jak to myslíš? To tlačítko se dá naklápět na všechny strany. Když ho naklopím nahoru a dolu, tak to roluje jako kolečko. Ale když ho naklopím do strany, tak to nedělá nic. Potřeboval bych vědět, jestli to je tak správně nebo jestli to má rolovat i do strany.

tak ako už napísal Host,v tabulkách,viacstranových office dokumentoch etc,aktivovať by to malo ísť súčasným stlačením tlačidla myši a stlačením toho stredového gombíka,ten nieje plnohodnotný "joystick" aký je v dnešných napr. Thinkpadoch,v základe je to len obdoba kolečka,ale v správnom prostredí získa tie správne funkcie navyše pri súčasnom zatlačení tlačítka myši,na napr. prázdnej ploche sa nebude chovať ako všesmerový joystick,nedá sa s tým samostatne chodiť po ploche a klikať na ikony bez pohybu celej myši....

Google funguje:

Původní myš ScrollPoint debutovala v roce 1998 a kombinovala podobný mechanismus TrackPoint, jaký se nachází na ThinkPadech a nahradil standardní kolečko myši. Protože mechanismus ScrollPoint funguje na ose X/Y, umožňuje rolování o 360 stupňů (ačkoli bez nainstalovaných ovladačů bude fungovat pouze s vertikálním rolováním a poměrně rychlými rychlostmi). Rychlost je řízena na základě tlaku aplikovaného pro kontinuální dynamické rolování; to snižuje namáhání prstu způsobené standardními rolovacími kolečky a také umožňuje uživateli nastavit rychlost na proměnlivém základě (není pevně nastavena na nastavený interval v daném okamžiku).

zkoušel jsem to v editoru fotek u velkých fotek, kde je posuvník v obou směrech.
Nemůže to potřebovat nějaký ovladač ve Win7? Ale v ovládacích panelech u myši je možnost i posunování do stran, takže to by mělo stačit, ne?