Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný spouštěcí boot

Ahojte chtěl bych poprosit proč mám takový dlouhý start PC jakoby špatný bootovaní. Pc zapnu a asi 2 minuty to stojí na logu Asus viz foto v příloze pak se to rozjede do windows. Je možné to nějak zrychlit v biosu ?
Jedna se o sestavu:
ASUS m5a97 r2.0
Ddr3 16gb 2x4gb a 1x8gb 1333mhz
Ssd 250gb
Radeon R9 390 8GB
600w zdroj
Díky moc za radu

Nenapsal jsi důležitou věc - doteď počítač bootoval rychle? A "samo od sebe" se to zpomalilo? Neprováděl jsi v PC nějaké hardwarové změny nebo nehrabal se někdo v biosu?

Stačí, že někdo změní pořadí bootování např. ze sítě a pak teprve z disku a problém je na světě.

P.S.: Opravdu není nutné sem vkládat fotku loga Asus v rozlišení 3024x4032 pixelů!

doporucovany smart test: napr. crystaldiskinfo.
ma smysl hlavne u tocivych disku.
ty mas nejaky stary ssd, treba muze mit chyby ecc.

mas tam jen pomerne maly ssd? zadny pridavny usb hdd?

pak mas v pc uchylnou kombinaci ramek: kdyz vytahnes tu 1x8, nezlepsi se start?

nemenil jsi nekdy grafiku nvidia za amd? behem toho loga se zavadi drivery, muze tam byt historicky konflikt.

a po driverech startuji sluzby - neni tam doinstalovany nejaky antivir, jehoz jedinym vysledkem je brzdit diskove operace?