Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová RAM kontrola funkčnosti

Oj, pořídil jsem nové 32gb ram ale mám doma už tyhle 2x8gb strčil jsem všechny 4 do slotů 1/3 ; 2/4
Ukázali se v biosu. dal jsem XMP 2
Ve windows task manageru to ukazuje 48gb ram a 3200Mhz
Znamená že fungují všechny ? Nebo to můžu ještě nějak otestovat aby fungovali se spravnou frekvencí ?

Module Part Number: KF3200C16D4/8GX
Module Serial Number: 2443027692 (ECA49D91)

Module Part Number: KF3200C16D4/16GX
Module Serial Number: 1257978465 (613AFB4A)

Správné nastavení pamětí v biosu je jedna věc, kompatibilita s deskou a RAMek mezi sebou druhá...

Takže bych rozhodně při jakékoliv změně nebo koupi nových RAM otestoval Memtestem.

Vážně potřebuješ 48 GB RAM? Osobně nejsem příznivcem obsazování všech slotů a kombinací různých modulů.