Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo môže blokovať interenet banking?

Po otvorení internet bankingu sa mi opakovane až na tretí či štvrtý raz podarí prihlásiť. Nezáleží pritom, aká je to banka, lebo som vyskúšal dve. Myslel som si, že to úmyselne blokuje moja banka, aby odradila hekera. Ale popreli to, vraj nie je to z ich strany. Čo to môže spôsobovať?

mám zdejšího virtuálního operátora, ten funguje.
sms notifikace používám jen vyjímečně u plateb, které to neumí jinak, i v těch pár případech to funguje. zdejší banky od toho upouští, preferují své bankovní apky.

Ako môžem ja byť na vine za nedoručnú správu?

nic takového jsem netvrdil.
můj komentář se týkal toho, že neznalí důchodci všechno svalují na hackery a nevidí, že problém je jinde.
1) když ti operátor doručí sms notifikace pozdě, tak vyměň toho tupého telekomunistického molocha za něco normálního.
2) nebo použij chytrotelefon a nainstaluj do něj bankovnictví své nejoblíbenější banky, pak nebudeš potřebovat sms skrz neschopného operátora.
tys místo toho psal bludy o hackerech a blokování, sám vidíš, že tvůj popis neodpovídal realitě (děti říkají, že ujo je klamár).

na tak prostých věcech si ovšem nemohu leštit své lední ego, spíš to beru jako tvé nepochopení psaného textu.
takže čti co je psané a nehledej za tím žádný jiný význam.

reaguju na to, ze duchodci si domysli vlastni hovadiny a sverepe a zavile na nich trvaji.

proc radeji neokriknes toho konspiratora, ze za kazdym prdem u klavesnice vidi hackera?
kdyz mu byvaly monopolni operator neni schopny dorucit sms vcas, je za tim "obrana banky proti hackerum", aby se majitel uctu nedejboze neprihlasil do bankovnictvi??

proc ti najednou dosla klavesnice, misto abys tapajicimu kolegovi radeji vysvetlil, ze s nim byvaly monopolni operator vyjebava i bez hackeru?
a ze kdyz sem bude jako ted davat nepresny az lzivy popis, ze tezko muze dostat spravnou odpoved?
nechcete si v duchodu konecne zacit zametat pred vlastnim prahem, misto srani se do druhych?

Nedavno to rozoberal psycholog, ze preco ludia tak radi veria, ze ich niekto sleduje (vlada, tajne sluzby), ze su odpocuvani, pripadne za kazdym klaknutim pc vidia hackera.
Dovod je prozaicky.
Priznat si fakt, ze som tak bezvyznamny, ze ma nikto nesleduje, nikto neodpocuva, nikto nenapada je pre nich ovela tazsie ako si svoje problemy zdovodnit externymi vplyvmi, ze vzdy sa to moze niekto iny.
Vlastna nedolezitost je nam neprijemna.

Ak neexistujú hekeri, prečo potom v televízii upozornujú ľudí, aby si poriadne zabezpečili svoje účty, lebo niektorým už ich vytunelovali a banka im to nechce nahradiť. Mne sa to ešte nestalo, ale pred pár rokmi mi heker poslal všetky moje heslá, ktoré používam v pc. To ma viedlo k tomu, že bankové heslá som vymazal a prestal ukladať. Pochopili to ja banky a používajú notifikácie.

Vladko nas poradim ti zopar veci.
Necm na telku a ak mas problem prid sa spytat sem. Na rozdiel od povrchnych TV reportazi su tu ludia od fachu.
Ale nechod sem prosim ta uz s nejakym nazorom, ci riesenim svojho problemu a nechaj to na odbornikoch. Nie ziaden heker ta nenapadol a nenapadne, nema dovod.
Ked si zaviris pc je to tvoj problem, ale to nie je utok hekera.

Moje heslo do IB ti kludne prezradim, pretoze ti bude naprd.
Za prve musel by si pouzit moje pc na prihlasenie ako doveryhodne zariadenie, za druhe keby si sa aj s heslom prihlasil bez dodatocnej autentifikacie cez mobil v IB nespravis nic.
Ine banky pouzivaju aj na prihlasenie dodatocnu autentifikaciu (nie notifikaciu ako si napisal ty) a samotne heslo je tomu "hekerovi" (znie to ako Hegerovi) uplne naprd.
Ti tvoji zli hekeri vytunelovali ludom ucet lebo...lebo ludia su blbi a nepoucitelni, pretoze len straaaasne naivny clovek vyhodi z balkona vsetky svoje peniaze na zachranu vnuka (vek neospravedlnuje), len blbec povie vsetky svoje udaje bankovemu uradnikovi do mobilu, pretoze mu napadli ucet a on ho ide cez telefon zachranovat, len blbec vsetko vykeca niekomu kto sa predsatvi v mobile, ze je od policie., pretoze....pretoze na svete to tak predsa funguje, ze vsetci hovira len pravdu a nikto nikdy neklame.
V tomto nemam zlutovanie bez ohladu na vek, pretoze elementarna logika by mala fungovat v kazdom veku. Komu nefunguje je blbec.

Za to, ze si nenechavas ulozene heska v deravom prehliadaci ta samozrejme dodatocne chvalim.