Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Ideopad 320-15AST

Môj notebook Lenovo Ideopad 320 - 15AST, Win10 Home 64x, 1TB SSD, pROCESOR amd A4-9120 r3, dvojadrový 2.2 GHZ, 8 GB ram, začal mať problém z wifi pripojením. Konkrétne v práci máme router a zdieľané wifi pripojenie medzi 4 kancelárie. Minule sme tu riešili v inom vlákne že pracovný počítač sa odmietal spojiť z tlačiarňou, môj vlastný notebook z windows 10 takýto problém nemá a bezproblémovo sa spojil z tlačiarňou na sekretariáte. Takmer jeden a pol mesiaca pracoval ako má a až 8.3.24 začal mať problém z wifi. Niečo extrémne vyťažuje wifi pripojenie na notebooku. 8.3.24 to ešte nebolo také zlé ale 15.3.24 už vyslovene vypadáva internet, mojou prácou je nahadzovanie šichtovníc do firemného externého systému cez internet. Sila wifi kulminuje a každú chvíľu skočí červený výkričník "Slabé wifi pripojenie". Kolegyne, ani šéf ale problém z pripojením nemajú. Kancelária 5 má stabilné wifi pripojenie, práve tam sa nachádza wifi router z dsl pripojením, Kancelárii 4, 3,2 je taktiež stabilný internet len v mojej kancelárií akosi silné wifi seká. Prišiel som domov a sila internetu je slabá aj na mojom domácom 5G internete. Skúšal som pozrieť Štart/Sieť a Internet/Zmeniť možnosti adaptéra/WI-FI/Vlastnosti/Client for Microsoft Networks/Spresnenie a tu som zistil že miesto anglických názvov mám thajské symboly. Lenovo aplikácia bráni aby som vymazal operačný systém, jedinou vecou čo som mohol urobiť bolo kliknúť na možnosť začať odznova. Systém obnovil pôvodné prednastavenia a ja som, zistil že problém z wifi pretrváva. Po kliknutí na Internet/Zmeniť možnosti adaptéra/WI-FI/Vlastnosti/Client for Microsoft Networks/Spresnenie sa mi opäť zobrazujú thajské symboly, ktorým nerozumiem. Nepomoho ani odinštalovať a znova nainštalovať ovládač wifi pripojenia. Posielam obrázok:
[98360-img-20240317-162956256-jpg]

Dobrý deň,

máte zaprášený displej a odráža sa silné svetlo od neho. Určite odporúčam zobrať handričku a utrieť prach. Nabudúce screenshot skrz prt sc klávesu.

Lenovo aplikácia bráni aby som vymazal operačný systém

,
nemyslím si že to bráni aby ste sa dostali do BIOSu, kde nabootujete inštalátor systému.

Systém obnovil pôvodné prednastavenia a ja som, zistil že problém z wifi pretrváva.

A prebehla aj inštalácia driverov? A nie tých od Microsoftu, ale zo stránky výrobcu notebooku (teda zo stránky Lenovo, najprv chipset, potom zvyšok).

Nepomoho ani odinštalovať a znova nainštalovať ovládač wifi pripojenia.

Akým spôsobom inštalujete driver? Vyzerá to že len v systéme dáte "vyhľadať driver", že? Inak je možné že je tam aj zapnutý úsporný režim, čo v nastaveniach sieťového adaptéru viete vypnúť.

Mal som urobené win10 usb boot medium ale bios odmieta nabootovať. Vždy skočí v biose okno a hláška: "Pre reinštaláciu Os použite aplikáciu Lenovo!" Aplikacia začne reinštall windows ale s použitím ovládačov, ktoré sú na vyhradenej časti disku. Keď sa reinštalácia skončí ovládače sú už nainštalované. Mám stiahnuté aj ovládače zo stránky Lenovo, re-Inštalujem Chipset, Grafická Karta, Zvukova, Internetová kata, Wifi karta, bluetoon karta. Ale výsledok je rovnaký.

amd A4-9120 r3 není procesor.
vyhodit, naprostá ztráta času.

existují příčetné a celkem levné repasované pc/notebooky.
třeba 14": https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1438864-dell-latitude-5400.html

teď jsem si všiml nicku tazatele - už asi 100x jste tu řešil totální hnoje, kterých nemá smysl se dotýkat ani klackem. dejte si konečně říct.
anebo více přes sz, můj registrovaný nick znáte.

Aplikácie Lenovo blokuje inštalaciu z usb kľúča, zakaždým keď v biose použijem možnosť boot D:USB skočí tabuľka Použite aplikáciu "Pre reinštaláciu Os použite aplikáciu Lenovo!" Čo s tým? Môžem sa o to pokúšať 1000x ale lenovo aplikácia to vždy zablokuje. Nevie niekto ako odblokovať?

odinstalovat shitové aplikace lenovo. někdo ti drží pistoli u hlavy, že je tam musíš mít?
ale to není řešením beznadějného shitu (2jádrový procesor AMD A6–9220), jen další nekonečná ztráta času.
edit: v tom je dokonce ještě úspornější a4 a teddy méně výkonný, než a6 co vypadl z vyhledávačů? bill potěš.

než ten krám zdechne, budeš tu ještě pár let pokládat dotazy co s ním a pár let to stejně ničemu nepomůže.

Úspešne som reinštaloval windows na mojom Lenovo 320-15AST, nainštaloval ovládače chipset, graficka, zvukova, sieťovka ale problém z wifi pretrváva aj pri domácom 5G wifi, neznámej príčiny je wifi seká. Mám dva wifi tomasd a tomasd_5G, pričom som pripojený na notebook z tomasd_5G to by mal internet bežať ako má. Internet seká a každú chvíľu skáče červený výkričník Slabé prepojenie. Čo sa dá vo windowse povypínať aby išiel internet rýchlejšie? Keby to bol môj počítač vypol by som zelený internet ale žiadnu takú voľbu v nastaveniach wifi karty nemám. Skúšal som pripojiť aj externú usb wifi sieťovú kartu a druhú som vypol. Ale žiadne zlepšenie. Ostatné zariadenia v domácnosti ale z wifi problém nemajú.

Udelal jsi hodne softwarove prace.
Co udelano nebylo, je hardware.
Antenky wifi modulu muzou byt odpojeny, pak je staci znova zapojit.
Jindy je potreba vymenit cely wifi modul (nahradni dily maji v servisu, pripadne eBay)
Videjko podobneho modelu, co mas ty
https://www.youtube.com/watch?v=22TlTjkgkoU
Lenovo IdeaPad 320 15ABR Take Apart Complete Disassembly How to disassemble
V case 2:22 tam odpojuje wifi modul.
Dalsi videjko
https://www.youtube.com/watch?v=ad2I4VeXZmA
Lenovo 320-15, 320E, 320-15ISK, 320-15IAP Wi-Fi card replacement