Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Ideopad 320-15AST

Môj notebook Lenovo Ideopad 320 - 15AST, Win10 Home 64x, 1TB SSD, pROCESOR amd A4-9120 r3, dvojadrový 2.2 GHZ, 8 GB ram, začal mať problém z wifi pripojením. Konkrétne v práci máme router a zdieľané wifi pripojenie medzi 4 kancelárie. Minule sme tu riešili v inom vlákne že pracovný počítač sa odmietal spojiť z tlačiarňou, môj vlastný notebook z windows 10 takýto problém nemá a bezproblémovo sa spojil z tlačiarňou na sekretariáte. Takmer jeden a pol mesiaca pracoval ako má a až 8.3.24 začal mať problém z wifi. Niečo extrémne vyťažuje wifi pripojenie na notebooku. 8.3.24 to ešte nebolo také zlé ale 15.3.24 už vyslovene vypadáva internet, mojou prácou je nahadzovanie šichtovníc do firemného externého systému cez internet. Sila wifi kulminuje a každú chvíľu skočí červený výkričník "Slabé wifi pripojenie". Kolegyne, ani šéf ale problém z pripojením nemajú. Kancelária 5 má stabilné wifi pripojenie, práve tam sa nachádza wifi router z dsl pripojením, Kancelárii 4, 3,2 je taktiež stabilný internet len v mojej kancelárií akosi silné wifi seká. Prišiel som domov a sila internetu je slabá aj na mojom domácom 5G internete. Skúšal som pozrieť Štart/Sieť a Internet/Zmeniť možnosti adaptéra/WI-FI/Vlastnosti/Client for Microsoft Networks/Spresnenie a tu som zistil že miesto anglických názvov mám thajské symboly. Lenovo aplikácia bráni aby som vymazal operačný systém, jedinou vecou čo som mohol urobiť bolo kliknúť na možnosť začať odznova. Systém obnovil pôvodné prednastavenia a ja som, zistil že problém z wifi pretrváva. Po kliknutí na Internet/Zmeniť možnosti adaptéra/WI-FI/Vlastnosti/Client for Microsoft Networks/Spresnenie sa mi opäť zobrazujú thajské symboly, ktorým nerozumiem. Nepomoho ani odinštalovať a znova nainštalovať ovládač wifi pripojenia. Posielam obrázok:
[98360-img-20240317-162956256-jpg]

Udelal jsi hodne softwarove prace.
Co udelano nebylo, je hardware.
Antenky wifi modulu muzou byt odpojeny, pak je staci znova zapojit.
Jindy je potreba vymenit cely wifi modul (nahradni dily maji v servisu, pripadne eBay)
Videjko podobneho modelu, co mas ty
https://www.youtube.com/watch?v=22TlTjkgkoU
Lenovo IdeaPad 320 15ABR Take Apart Complete Disassembly How to disassemble
V case 2:22 tam odpojuje wifi modul.
Dalsi videjko
https://www.youtube.com/watch?v=ad2I4VeXZmA
Lenovo 320-15, 320E, 320-15ISK, 320-15IAP Wi-Fi card replacement