Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mini PC výběr

Ahoj. Jaké máte zkušenosti s těmito krabičkami? Starším rodičům teď odešel stolní PC a kvůli úspoře místa jsem uvažoval pořídit mini PC, které je možno umístit někde za monitor.
Nechci nic z Aliexpressu, takže koupit u nás.
Existuje něco do 5tis. včetně paměti a úložiště? A samozřejmě aby fungovaly Windows 10 nebo 11. Stojím před rozhodnutím něco jednoduchého zase poskládat nebo koupit mini PC. Notebook nechtějí. Dik

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

na hlučnost si kdysi stěžoval mif, větrák nešel regulovat. tuším to potřebovalo update biosu.
výkon i 4jádrových minipc je jen jednoduchý kancelářský, klasický ojebávací intel. od 6.generace je to použitelnější (a nejspíš taky hlučnější, intel už tehdy zaostával ve vývoji cpu a podváděl v tdp). 65w verze cpu bez "t" v těchto krabičkách pak vůbec nechápu.
a bývalé verze se 2j procesory, dokonce s nízkou ram nebo s točivým hdd, to muselo být peklo.
krabička je krásná (dell, lenovo), nebo hnusná (hp), člověk to schová za monitor, pak už to moc neslyší.
pro sebe jsem si to nepořídil jen z důvodu, že potřebuju víc disků, tak mou oblibu krabiček odnáší známí.

ad atom: dodnes jsem se nepřichomýtnul k řadě 5000, 6000, nemám odzkoušené jestli se to dá. jsou průmyslové minikrabičky s velmi nenáročnými jednoúlohami (přeposílání dat, zobrazování čehosi) a něco hodně jiného jsou dnešní komplikované weby v prohlížeči, proto nesnáším resuscitaci různých c2d a podobných pazourků.
ten tvůj brix je hw ideál, to je bez debaty. ale už to není zadarmo.

Děkuji za odkazy. Z toho se už dá něco vybrat.
Tak samozřejmě je možno opravit. Asi odešla základní deska.
Prioritou je úspora místa a hlavně rodiče pendlují mezi dvěma byty v létě a zimě. Bohužel nechtějí kvůli velikosti obrazovky notebook, takže uvažuji o variantě mini PC

My máme tyhle mini PC v práci úplně všude. Prakticky je to převlečený notebook, má to externí zdroj. Když jsem dostal možnost tohle mini PC od firmy odkoupit, neváhal jsem a dal rodičům místo obstarožního Pentia G. Má to velikost knížky a pod stolem už nezavazí PC bedna, výkon pro domácí použití naprosto dostatečný. Dokonce to má možnost připojení více monitorů (viděl jsem i 3 portový).

Technická poznámka - výstup na audio je pouze zepředu (mám na mysli PC DELL), takže kdo používá analogové připojení repro, tak kabel vede ošklivě zepředu. Rodičům jsem však zároveň kupoval i nový monitor, který má v sobě USB HUB a výstup na audio, které se přenáší přes Display Port, takže repráky jsme připojili zezadu do monitoru a v kabeláž je hned veselejší.

nové revízie s core i 10.gen a vyššie majú audio konektory vzadu,vpredu sú nanajvýš 2x usb a výstupy pre monitory sa dajú meniť podla potreby,na doske sú obvykle 4. konektory/headery pre monitorové výstupy a moduly sa dajú doplniť ,alebo úplne zmeniť-obvykle sa dodáva hdmi/dp alebo 2x dp a zbytok je neosadený( platí pre mini sff 3000 sériu a vyššie....)

Kdyby nebylo omezení na windows, doporučil bych raspberry, buď samotné nebo to v klávesnici (RPi400). Spíš doporučuju samotné, ono jak se s tím 400 hýbe, tak (obvykle) tvrdý kabel HDMI spolu s pidikonektorem mikro způsobí, že po nějaké době používání při každém pohybu tou klávesnicí vypadává obraz.
Nevím jak se rozhýbal trh, jestli už jsou dostupná, a jestli za rozumné ceny. Na interne tto bohatě stačí, libre office je už distribuci, takže nějaké kancelářské práce to taky zastane. Ale předpokládám, že když píšete, že tam má běhat windows, že potřebujete i nějaké windowsovské programy.
Ale na windows bych to stejně nekupoval. Existoval sice nějaký windows pro ARM ale četl jsem spíš negativní zkušenosti.

Za směšnou cenu se nechá objednat Orange Pi 5 z číny a na to jde nabastlit Win 10/11 a údajně to na nějakou běžnou činnost docela šlape. Sám jsem nad tím pro kancl záležitosti uvažoval. Mám starý Orange Pi PC+, na tom Raspbian a je to nepoužitelná katastrofa. S Androidem to jde - má to místo trvale u projektoru.