Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor se nezapina s pc

Zdravim , koupil jsem si novy monitor 32" Samsung Odyssey G65B a pri zapnuti PC se mi nezapina a musim ho rucne pokazdy zapinat. Asi to bude jen nejaka blbost v nastaveni ale nemohu to nikde najit. Dekuji za rady.

ok napisu to jeste jednoduseji. pokazdy kdyz sem zapnul PC nemusel sem rucne zapinat monitor ale monitor nabehnul zaroven s PC , tedka mam novy monitor a po zapnuti PC monitor nenabehne a musim ho rucne zapnout. pokud je to zapnuti nebo probuzeni to netusim. ale da se proste nastavit aby mi monitor nabihal spolecne s PC pri zapnuti a nemusel jsem ten monitor pokazdhy rucne zapinat?

No - v minulosti to aj fungovalo. Ale na to boli zdroje, ktoré mali aj el. sieťový výstup pre monitor. A tak zaplutím PC, sa dostalo napätie i na monitor a ten sa sám zapol. Pri vypnutí PC sa monitor vypol. Dnes už také zdroje nezoženieš. Ale niekedy je v PC iná "fičúra" - zapínanie monitora cez HDMI. A to je i prípad toho prebudenia.
P.S. Ten prvá prípad som mal aj ja - a to ešte som mal starú ADM486DX4-ku a zdroj? Už ani neviem, aký to vôbec bol, ale viem, že mal 250W (to vtedy bolo naddimenzované).

Aby si pochopil - práve cez HDMI vysiela PC (skrz GK) signál pre monitor - OFF. Po prebudení - sa dostane napätie i na GK a tá vyšle signál ON. Veď podobné to máš i na niektorých STB (Set Top Box) - kedy máš HDMI CEC a ten telku zapne zapnutím STB a vypne vypnutím STB. Prakticky - jedným ovládačom ovládač´š dve zariadenia - STB a telku (telka má navolený vstup cez HDMI a ju stačí len zapnúť a vypnúť. Ostatok už ovládať nemusíš).

Něco máš blbě někde nastavený, mě to funguje jak zamýšlíš ve W11
Na hlavní vypínací/zapínací tlačítko už jsem nechytl co mám ten monitor
PC softwarově OFF, vezme sebou monitor do spánku rozloučí se a nazdar, vypne a následně vypnu jezevce pod stolem

Obráceně, zapnu lištu pod stolem, monitor se sice zapne, ale nemá signál tak jde do spánku téměř hned a mačkám tlačítko na PC a zapíná si i monitor sebou do provozu

Opakuji, projdi nastavení menu
Stáhl jsem si návod ke tvému, ale je tam toho mraky, musel bych to zkoušet....jakože, prostě ten návod je obsáhlý, zkoušej

Musí mať v BIOS/UEFI aktívne ACPI - inak má len základné nastavenia napájania a spánok. Aktívne ACPI umožňuje i tzv hibernáciu a ďalšie nastavenia pre správu napájania. V monitore prakticky nastavuješ len jeho vlastnosti (adjustuješ), ale napájanie monitora je buď HW (vypínač), alebo SW (od PC spúšťacím signálom pre pulzný zdroj napájania monitoru).

Standardní chování je takové, že monitor je TRVALE zapnutý a podle toho, zda PC "produkuje" obraz, se aktivuje/deaktivuje (pokud je tak nastavený, u mne "Power Save"). A je asi jedno, zda HDMI, DP, DVI ... alespoň mně to tak funguje .