Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojkeni k siti

Zdravím.Nemuzu se připojit k internetu mám tam na výběr asi jenom kabel.Prosim o rychlé rady.Pojdme se připojit k siti mi to píše a nic.

Máš tam jen kabel, protože počítač jiné připojení k internetu neumožňuje.
Ten počítač jde nainstalovat i bez připojení k internetu, stačí jen číst dole na obrazovce - bývá tam přeskočit, případně Další a když se mu to nepodaří, tak ti nabídne pokračování bez připojení.

Tohle většinou funguje systémem strčím kabel a ono to jede.
Instalaci v nějakém omezeném režimu lze snad stále ještě udělat bez sítě, přestože instalátor před tím odrazuje (nevím jak jedenáctky, tohle mám vyzkoušené v desítkách, když jsem instaloval kolegovi počítač a nechtěl jsem hledat síťový kabel, ale to byly navzdory reklamě desítky (reliktní verze 21H1) přestože podle prodejce tam měly být jedenáctky). Po instalaci si pak můžete s konfigurací sítě pohrát a systém příslušně zaktualizovat.

Jinak na diagnostiku toho, že je síť provozuschopná doporučuju nabootovat do linuxu, tím se nic nepokazí (pokud si to nepokazíte sám) a budete vědět, že síť funguje a nebo taky že nefunguje a pak až najdete příčinu takl se při dalším spuštění vrátíte do toho instalátoru už s tím, že víte, že síť funguje a on si moc vymýšlí.

samoinstalačním umělcům doporučuju:
- edici win pro, protože ms s verzí home neustále vyjebává.
- stáhnout .iso a instalační flashku vyrobit skrz rufus, který odstraní ty nejzbytečnější instalační dotazy.

samozřejmě: kdo nedá dopustit na ms účet, tomu není pomoci.