Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nevíte co mi sabotuje asociace přípon (Windows 11)?

Ahoj, přes 20 let na obrázky používám Irfan View. Dosud to bylo zcela bez problémů.
Ale ve Windows 11 mi něco ruší asociace a stále musím dělat "otevřít v programu", přičemž tam není vlevo dole možnost "vždy", je tam "jen jednou".

[98370-otevrit-irfan-png]

V nastavení Ifran ta asociace vždy zmizí (u PNG a BMP)

[98371-ovevrit-asiciace-png]

ale v souboru C:\Program Files\IrfanView\i_view64.ini je.

[98372-otevrit-irfan-ini-png]

Záhada (pro mě). Jak docílit toho, aby to zůstalo asociováno?
Chtěl bych i odstranit tu sabotáž (to snad zvládnu), ale nevím, co mi to přehazuje . :-)

mal som podobny problem, tiez chybalo tlacitko "vzdy"
skus toto v pripade obrazkov:

spusti v powershelli ako admin: Get-AppxPackage Microsoft.Windows.Photos -AllUsers | Reset-AppxPackage
ak by pisalo ze nieje nainstalovana, nainstaluj spustenim: Get-AppxPackage Microsoft.Windows.Photos -AllUsers

potom vyskusaj "otvorit v programe" a uz by si tam mal mal tlacitko "vzdy"
Pripadne restartuj a skus potom "otvorit v programe"