Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gpu dolní pcie slot no signal

Zdravím, stala se mi nemilá věc, při vyndávání grafiky z horního pcie slotu (blíž k CPU) jsem nepovolil pořádně klapku a vytáhnul grafiku i s tím plastovým štítem, co chrání PCIE piny. Krytka tam jde vložit zpátky, ale nejspíš jsem s sebou vzal i nějaký pin, velmi pravděpodobně. V horním pcie slotu se signál ukáže, ale sekne se při načítání do přihlašovací obrazovky Windows. Chtěl jsem tedy osadit grafiku do spodního pcie slotu, počítač nabootuje, klávesnice svítí, myš taky, větráky na grafice se točí, ale není signál. Jee vůbec možný mít grafiku osazenou takto, nebo se mám začít koukat po nový desce? Díky za rady.

Cpu ryzen 5 3600
Aseock b350m pro 4
Rx 580

Všechny sloty by měly fungovat. Často nejsou rovnocenné, manuál k motherboardu právě většinou předepisuje, do kterého slotu se má grafika osazovat přednostně (kde je nejrychlejší přenos), ale je to jen doporučení. V jednom PC to mám právě přesně jinak, protože se mi vzhledem k rozložení v bedně (i na MB) ta grafika ani do jednoho ze dvou slotů tam prostě něvešla (kolize s DVD nebo RAM), tak jsem to osadil do třetího nebo čtvrtého (tahle deska měla 4 sloty PCIex16) kde funguje léta v pohodě. Do toho primárního jsem myslím potom dal řadič USB3 (to je sice PCIex1 ale do PCIex16 to jde v pohodě).
Koukněte se na to, co píše manuál k desce, ale bylo by divné, kdyby to nešlo (odhlédněme teď od možného omezení výkonu v jiném slotu, ale specifikace PCIex jsou kompatibilní oběma směry). Stejně tak by měl bios detekovat sám, kde je grafika osazená, v nastavení biosu, pokud to tam je, tak jen se určuje, která má být primární (na kterou se ukáže obraz po spuštění).

PCIe/GFX lanes configurator - nastavený na x16, lze nastavit na x8x8; x8x4x4; x4x4x4x4
PCIe x16 Speed - nastaveno na auto, lze nastavit na gen1 až gen3, když jsem zkusil gen3, problém přetrvával.
Promontiry PCIe speed - nastaveno na auto, lze nastavit na gen1 a gen2.
Nějak to nemůžu najít, anebo je něco hodně špatně:-D