Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 7800x3d - teplota vystřelí na 80°C

Dobrý den .
Potřeboval bych radu ohledně teplot.
Četl sem že teplota může být až 89 stupňů, to by mě ani nevadilo ,teplota u hraní her je kolem 70 ale vadí mi že teploty najednou vystřelí nahoru kolem 80 stupňů,zátěže procesoru kolem 100%,a pak to spadne a zase to pak vystřelí. Teploty jinak držím kolem 50 v klidném režimu, ale u těch her to prostě tak vystřelí ,.na což reaguji ventilátory a s tichého PC to je pak raketa :D .
, jsem u AMD nový předchozí PC byly vždy na Intelu poslední co jsem měl i7 11 řady a takovy problém nebyl ...
Zkoušel sem i ventilátory nastavit, nastavil je ať nereagují okamžitě ale plynul.....
Tak se chci zeptat jestli to je normální 7800x3d nebo jste to řešili třeba pod voltaci či jiným řešením,

Moje PC .
CPU AMD Ryzen 7 7800x3d
MB ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - AMD B650
GPU nVidia GeForce RTX 4060ti 16gb
Rám Lexar ARES RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000, CL30, EXPO
Zdroj ADATA XPG CORE REACTOR II - 850W
Chlazení Deepcool ls720
Case GIGABYTE C301 GLASS,

Změna předmětu, původně: Ryzen 7800x3d (host)

normálne to nie je lebo ja mám 7900X3d a nenašiel som žiadnu hru čo by mi zaťažovala procesor na 100%...Pri všetkych hrách mi ide maximálne na 40%
Pre pytajuceho sa by to malo byť takmer rovnaké.. Ak nie je a zaťažuje sa mu procesor na 100% tak má zrejme vírus.

Zkoušel sem i scan právě ,a nic ,nestahují ani crackle.hry vše originál .
Což je mi divný kde by se tam vzal zmetek.
Ale když třeba zapnu football manager 2024 a dejme tomu načítá se další den tak to klidně vyjede na tu 100 ,a teplota taky vystřelí ,to samé třeba u Assassin's creed Odyssey,

Teď koukám na YouTube procesor krásných 11% ale teplota kolem 67