Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč firmware poškozuje Paměť (<protokol událostí)

V protokolu událostí vidím Zdroj Hal,
"Firmware platformy při předchozím přechodu systémového napájení poškodil paměť. Zkontrolujte dostupnost aktualizovaného firmwaru pro váš systém."
. Proč se to děje?

Jde o notebook s funkční baterkou.
Předchozí události:
Předchozí vypnutí systému (18:01:44, ‎26.‎3.‎2024) bylo neočekávané.
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

nainstaluj si anglickou verzi windows.
windows má občas idiotské chybové hlášky a český překlad to dorazí do nesmyslna. snad tím myslí některou z cache.
notebuk (či tvá instalace windows) má sice funkční baterku, ale ne zcela funkční podporu hibernace. za update biosu nic nedáš. oni ti to dokonce píšou - proč já se unavuju?

ta druhá chyba je normální, už desítky let. win nedokázal killnout nějakou službu, obvykle ty neposlušné souvisí se sítí, často to jsou bastly třetích stran.