Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč firmware poškozuje Paměť (<protokol událostí)

V protokolu událostí vidím Zdroj Hal,
"Firmware platformy při předchozím přechodu systémového napájení poškodil paměť. Zkontrolujte dostupnost aktualizovaného firmwaru pro váš systém."
. Proč se to děje?

Jde o notebook s funkční baterkou.
Předchozí události:
Předchozí vypnutí systému (18:01:44, ‎26.‎3.‎2024) bylo neočekávané.
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

nainstaluj si anglickou verzi windows.
windows má občas idiotské chybové hlášky a český překlad to dorazí do nesmyslna. snad tím myslí některou z cache.
notebuk (či tvá instalace windows) má sice funkční baterku, ale ne zcela funkční podporu hibernace. za update biosu nic nedáš. oni ti to dokonce píšou - proč já se unavuju?

ta druhá chyba je normální, už desítky let. win nedokázal killnout nějakou službu, obvykle ty neposlušné souvisí se sítí, často to jsou bastly třetích stran.

1. Kdy a po čem ten krám* začal zlobit? Nebo to dělá od začátku?
2. Systém (jaký?) tam instaloval kdo a odkud? Nezapomněl poté na instalaci správných ovladačů ve správném pořadí?

Obecně - dle googlování (např. tady nebo tady) by mohl pomoci update BIOSu, eventuálně změna nastavení režimů spánku/hibernace/vypínání.

*) krám = neidentifikovatelný HW