Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem software pro obnovu dat

Dobrý den všem,

Ztratil jsem svá data v počítači a našel jsem nástroj pro obnovu dat s názvem iBoysoft free data recovery. Použil jsem ho ke skenování počítače a opravdu se ukázala moje ztracená data. Ale teď musím zaplatit 40 eur, abych mohl data obnovit, stojí to za to nebo existuje nějaká alternativa?

Předem děkuji

několikrát jsem použil testdisk k obnově celých "ztracených" disků, většinou uspěl.
ale ještě jsem ho nezkusil na systém s viditelnými soubory, odkud mizela jen některá data. to bych asi boot zálohovadlem udělal image disku, a pak bych na to stejně vzal (zbaběle) recuvu.

ale uživatelé zásadně používají disk tak, jak jim ho naformátoval prodejce = jediná společná hromada hnoje pro systém a data dohromady, která samozřejmě uvolněná místa přepisuje dočasným odpadem systému. viz tazatel, co disk doteď vesele používá. v tom případě předpokládám, že scan recuvy i když něco původního najde, bude hlásit žluté a červené soubory.

Nojo, když disk vesele (vlastně smutně) používá, je to opravdu na smeknutí klobouku za data. Dávno, pradávno budou systémovým sajrajtem přepsaná a to i několikrát. Obnova se pak rovná zázraku. Widle od dob dřevěných počítačů přednostně přepisují právě to, co bylo naposled uvolněno i když mají hojnost jiného volného místa. Čest památce na data.