Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolnění paměti RAM

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak nejlépe uvolnit paměť RAM. Mám notebook HP s procesorem i3 a Win10/11 s cca 8 Gb RAM a poslední dobou se dle průzkumníka zabírá snad 90-95℅ RAM jen při surfování na netu. Prohlížeč Mozilla/Chrom obojí stejné.
Zkoušel jsem hledat příčinu dle průzkumníka, pohladit vzhled a nic. Poradíte kam kouknout a co udělat aby se to vyřešilo a počítač se nesekal a nepřehříval? Díky.

Jediný dotaz tam vidím tento řečnický - jak bys na to reagoval ty?

a za tyhle penize bys chtel mit dokonale chlazeni ?
Proc by pak vyrobce vyrabel drazsi stroje ?
Vsichi by si koupili jenom ty levne.

A že to vyřešil zapnutím větráku píše už v té úvodní otázce a jen se ptá, zda to ostatní mají podobně

Nebo jsi sem dal jiný odkaz ...