Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-LINK Archer + více USB disků

Zdravím,

mám nový router TP-LINK Archer AX73, který má vstup USB 3.0. Mým záměrem bylo do toho USB portu připojit HUB a do něj 4 externí disky/flashky zároveň. Použil jsem nový hub Axagon se 4 porty USB 3.0. Z Windows 10 se tam připojuji přes Sambu.

Bohužel se mi vždy v administraci routeru a následně i v síti ukážou pouze 2 zařízení bez ohledu na to, v jakých slotech hubu jsou zapojená. Všechna úložiště jsou naformátována na FAT32 nebo NTFS. Zpravidla se načtou ta poslední připojená. Ale v různých kombinacích jsem tam vždy zprovoznil všechna svoje úložiště, jenže vždy maximálně 2 najednou. Ta ostatní nejsou viditelná v síti, i když jsou také zapojená a nikde neběží žádný datový přenos, aby se rozhraní vytížilo.

Má někdo s podobným zapojením zkušenosti? Je to problém hubu nebo spíše omezení routeru?

Děkuji za odpovědi.

V tomto ohledu se zdá, že to má TP-LINK dobře zvládnuté. Zkoušel jsem jen pro zajímavost kopírovat 1 GB soubor a běželo to rychlostí 100 MB za vteřinu, což v domácích podmínkách považuji za naprosto dostatečné. Vypadá to tedy, že pro zapojení rotačních disků není router rychlostně nijak limitující.

Běžné rotační disky s 2 - 4 TB zvládají rychlosti kolem 100 MB/s, tj. to, co ukazují Windows při přesunu souborů. Samozřejmě se jedná o přesun velkých souborů, zejména videa. U adresáře plného menších fotek budou rychlosti jiné.

Nielen ine, budu diametralne ine.
Navyse pri prenose cez usb dostavaju armka v routroch celkom zabrat, aj ked samozrejme situacia sa z roka na rok zlepsuje, ale akonahle mas na usb bazmeku beznu adresarovu strukturu, co zahrne bezne kopec malych suborov tak ta praca s nimi sa stava otravne dlhou.
Sam som prevadzkoval asi 2-3 roky podobne "nasko" na mojej domacej ac2 od MT, takze viem o com hovorim.
Zo zaciatku sa mi pacilo, ze to bolo male (128GB kluc), fungovalo to a bolo to skoro bez prace (2 kliky v MT), ale neskor mi zacala prekazat prave ta pomalost, ked som potreboval riesit nieco seriozne.

Jak jsem psal vyse, od toho je cloud - fotky se tam sypou samy a nemusis bastlit takovy nesmysl. Ani domaci provoz ten bastl neospravedlnuje, ale zjevne ta data pro tebe a tvoji rodinu nejsou dulezita. A mimochodem, jak tam budou rodini prislusnici ta data nahravat? Zvladne to i dite, nebo budes delat ochoceneho "zalohovace" dat? Uplne pomijim to ze na dlouhodobe ukladani nejsou flashdisky vhodne.
Proste nevymyslej vymyslene a dojdi koupit NAS, ten pouzivej k u kladani dat a nezapomen doresit jejich zalohu.

Děkuji za doporučení. Samozřejmě NAS je okamžité a spolehlivé řešení.

Mě v tuto chvíli zajímá, jaké jsou limity připojení externích úložišť přes USB u nových routerů. Zda to vůbec k něčemu je a jak se s tím dá pracovat. Jinými slovy když si koupím nový router s hromadou funkcní, tak zda ty funkce vůbec k něčemu jsou.

router ma vicejadrovy cpu, ktery se venuje routovani a switchovani, obsluze wifikramu, firewallu a jinym pravidlum, mistnimu dns a dhcp, gui rozhrani, printserveru nebo sambe a diskum s necim jako fat32.

naska ma taky vicejadrovy cpu, ktery se venuje raidu s nejak zabezpecenym souborovym systemem, sambe a dalsim protokolum, gui web serveru, dlna, pripadne dalsim doinstalovanym aplikacim.

neni to uplne totez, diskove uloziste ma u obou ruznou prioritu.
tvuj zpusob je pro mensi naroky funkcni, jen trochu cimrmanovsky.

Mozme si ti konkretne ukazat aj na cislach.
Ten Archer ma 512MB RAM a procak Broadcom BCM6750 1.5Ghz Triple-Core.
Zakladny QNAP TS-230 ma 2GB RAM a Realtek RTD1296 4 jadro na 1.4GHz.

Ak by to nestacilo, tak si to mozme rozmenit este na drobnejsie. Archer je postaveny na Cortex-A7 co je v7 generacia, kdezto QNAP na modernejsom Cortex-A53, co je v8 a ktory je o 30% rychlejsi pri single core testoch.
Navyse A7 je 32b, kdezto A53 uz 64b, co pridava dalsi narast vykonu.

Su to 2 svety, co sa ani nedaju zrovnat.