Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybaju Jadra na procesore..

Ahojte.. Mam prozbu o radu... mam maticnu starsiu dosku ASUS M5A78L-M-LX ,, bol knej procak AMD FX 4100 4jadra 4vlakna_? Ide oto ze som si na stranke Asusu vzhladal maticnu a druhy procakou ake mozu knej ist kupil som AMD FX 6300 6jadier a 6vlakien a AMD FX 8300 8jadier 8 vlakien,, po namontovani a spusteni PC ukazuje na oboch 4jadra ,, skusal som aj cez nastavenie BOOT aj zaskrtnut aj nezaskrtnut stale nic,,, skusal som aj reset BIOSU vybranim baterky na 10 min a aj premostnenie resetu CLRTC a stale nic ,, Tak somskusil aktualizovat Bios na poslednu verziu pre tuto dosku M5A78L-M-LX-ASUS-1603.ROM a nic samozrejme sj predosly postup som skusal a stale nic.. potom som sa docital na stranke asus ze pre kazdy procak je zvlast bios.. zhoda nahod pre tieto dva kupene bol rovnaky tak som ho stiahol M5A78L-M-LX-ASUS-1401.ROM a zasa nic... na 8 jadrovom ukazuje len 4jadra 8 vlakien ked zalozim ten stary povodny tak tam uz len zo 4jadier 2 :-) Dakujem za kazdu radu a prikladam foto

FX 8300 je sice prezentován jako osmijádro, ale ve skutečnosti je to 4 jádro a každé se skládá ze dvou modulů.
Synek má PC s tímto procesorem a na W10 se to prezentuje jako tobě - 4 jádra, 8 logických procesorů. Na Win 7 to ještě ukazovalo 8 jader, na W10 už to je jinak. Kvůli tobě jsem se na jeho PC šel podívat, jak to tam má :-)

rozumím tomu, když někdo na starším hw provozuje starší os a má pro to své důvody, případné problémy sám řeší.
ale roubovat na starý hw nový systém a pak žasnout nad problémy a nekompatibilitami? chtělo by to trochu soudnosti.
nebo zadat do vyhledávače "repas pc", ono už něco vypadne.