Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VPN pripojenie

Dobrý deň mám taký problém stiahol som si VPN program a pripojil na školskú VPN aby som mohol chodiť na databázové stránky lenže keď sa pripojím normálne na VPN tak mi odvtedy nejde internet a zase keď sa znej odpojím internet mi funguje, problém je, že na telefóne mi to ide normálne aj internet (IOS) a na počítači nechce ísť (Windows). Kde by mohol byť problém ? pripájam sa z rovnakej wifi.

A je vo VPN sieti vôbec povolený prístup do Internetu? Ak nie, tak je možné že pri full-tunneling to blokuje, ale ak nastavíte split-tunneling, tak Internet bude fungovať, lebo komunikácia mimo školskej siete nepôjde skrz VPN server.

Ako povolený prístup ? Nerozumiem , moc sa nevyznám vtomto, dnes som prevádzal inštaláciu na PC aj na mobile rovnako , aj rovnake súbory nahrával a keď sa takto pripojím na VPN cez telefón tak som pripojený na VPN a normálne mi funguje aj internet takže chodím na internetové stranky na ktoré môžem len cez školskú VPN , no ale keď toto urobím cez pc tak isto tak tam mi internet nejde keď som na VPN .

Ja OpenVPN client pre Windows moc neznám, vždycky som to riešil Linuxáckym zabudovaným VPN klientom, v ktorom zmeniť Full-tunneling na Split-tunneling bolo len začiarknutie jedného checkboxu "Použiť toto pripojenie iba na zdroje v jeho sieti". Pokiaľ ale správanie je podobné, určite je to ako hovoríš ty, a musí byť routing aplikovaný pri vytváraní spojenia. Myslím že to vlastne aplikuje nastavenia v balíku NetworkManager, s konfiguračnými súbormi v `/etc/NetworkManager/system-connections` podla toho čo vidím, to mení podobne odstránením redirect neco.

Btw. už ma ani neprekvapuje že vo Windows sa musíš jebať s config súbormi a registrami, na čo v Linuxu je jednoduché klikátko.

Volaco si musel zblbnut, pretoze v routovacej tabulke nemas vobec rozsah 192.168.0.0/24, naopak mas tam 10 kovy rozsah, ktory je mozne, ze pushuje vpn server alebo si pouzil ine pripojenie ako ukazujes teraz.

192.168.88.0 255.255.255.0 192.168.87.1 8 261
192.168.89.0 255.255.255.0 On-link 192.168.89.254 281

Toto je vypis u mna, ked som pripojeny na openvpn serveri. Rozsah 89 je moj domaci a 87 mi priradil openvpn server.

Podstatne je, ze moj vpn server mi nenacuje ziadnu default routu.

0.0.0.0 0.0.0.0 192.168.89.1 192.168.89.254 25

Už to funguje odinštaloval som program a znova nainštaloval trochu som sa čudoval lebo teraz po inštalácií mi ukázalo či chcem nainštalovať nejaký sieťový adaptér čo mi predtým neukázalo , tak už to funguje. Ďakujem za rady.