Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenačítá RAM

Zdravím, mám problém s PC konkrétně mi nechce počítač "načíst" RAMky, mám dvě Kingston Hyperx 8GB DDR4 které ještě do nedávna fungovali pohromadě, před nějakou dobou počítač přestal nabíhat při spuštění (pc se zapl ale nic se nenačítalo) pak jsem zkusil odejmout jednu RAMku a od té doby běží (i na různých slotech) ale jakmile tam vrátím druhou tak zas nic, jednou z deseti pokusů naskočí ale Bios i systém vidí jen jednu RAM (8GB), zkoušel jsem reset Biosu, taky nepomohlo, zkusil jsem koupit solo RAMku Kingston Fury Beast 16GB a ta se taky nenačte, mám pocit jako když to přesáhne 8GB tak přestane číst.

Parametry:
Procesor: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core
Grafika: Nvidia GeForce GTX 1650
RAM: 2x Kingston Hyperx 8GB DDR4
Základní deska: ASUS PRIME B350 PLUS

Paměti mají různé parametry.
Bohužel nejde spoléhat na automatiku.
Buďto je možné, že paměti nejsou kompatibilní hardwarově.
V takovém případě fungovat nebudou.
A nebo jsou jen špatně nastavené. Pak je potřeba nastavit parametry, které budou desce (CPU) vyhovovat.

PRIME-B350-PLUS_Memory_QVL_180126.pdf?model=PRIME%20B350-PLUS

V manuálu ohledně pamětí se většinou píše časování: 15-15-15-36.

Ale jestli jen jedna paměť "zlobí", bude nutné ji nahradit.

Asi prostě odešly, to se stává i v dražších zařízeních. (Dávali jsme na opravu procesorovou desku řídicího systému za cca milion a asi po měsíci nás kontaktoval dodavatel, že je to opravené, že prý odešly ramky a že oprava stála opravdu cca 100 euro (z toho dost velkou část doprava výrobci do německa a zpět) jak předvídal. Ono to vlastně začlo tak, že systém blbnul, načítal blbě data (byly v nich výpadky nebo nesmyslné hodnoty), pak už do něj nešlo nic nahrát, tak jsme komunikovali s dodavatelem, ten usoudil, že chyba je v procesorové desce (zkusil svojí a šlo to) a poslal ji na opravu. Tehdy jsme měli velké štěstí, systém byl starý 8 let a měla mu za rok končit podpora a tím i zaručená opravitelnost (potom by to možná opravit dokázali, ale jen pokud by měli náhradní díl).)
Pokud to předtím 4 roky fungovalo, tak se dá vyloučit nekompatibilita. Jestli paměť (stále jeden a ten samý modul) nenajde ani bios, spíš než chyba paměťových čipů to bude chyba identifikačního čipu, takovej ten malej osminohej šváb někde mezi pamětma, ale stejně tohle nikdo za rozumnou cenu neopraví.
Že nejdou ani jiné paměti je divné, ale nemusí být kompatibilní (koukněte, zda vaše deska podporuje moduly 16 giga, nebývalo to úplně samozřejmé).
Při přehazování pamětí se do slotu může dostat prach a je to tak jemná technika, že stačí zrníčko prachu a je problém.