Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenačítá RAM

Asi prostě odešly, to se stává i v dražších zařízeních. (Dávali jsme na opravu procesorovou desku řídicího systému za cca milion a asi po měsíci nás kontaktoval dodavatel, že je to opravené, že prý odešly ramky a že oprava stála opravdu cca 100 euro (z toho dost velkou část doprava výrobci do německa a zpět) jak předvídal. Ono to vlastně začlo tak, že systém blbnul, načítal blbě data (byly v nich výpadky nebo nesmyslné hodnoty), pak už do něj nešlo nic nahrát, tak jsme komunikovali s dodavatelem, ten usoudil, že chyba je v procesorové desce (zkusil svojí a šlo to) a poslal ji na opravu. Tehdy jsme měli velké štěstí, systém byl starý 8 let a měla mu za rok končit podpora a tím i zaručená opravitelnost (potom by to možná opravit dokázali, ale jen pokud by měli náhradní díl).)
Pokud to předtím 4 roky fungovalo, tak se dá vyloučit nekompatibilita. Jestli paměť (stále jeden a ten samý modul) nenajde ani bios, spíš než chyba paměťových čipů to bude chyba identifikačního čipu, takovej ten malej osminohej šváb někde mezi pamětma, ale stejně tohle nikdo za rozumnou cenu neopraví.
Že nejdou ani jiné paměti je divné, ale nemusí být kompatibilní (koukněte, zda vaše deska podporuje moduly 16 giga, nebývalo to úplně samozřejmé).
Při přehazování pamětí se do slotu může dostat prach a je to tak jemná technika, že stačí zrníčko prachu a je problém.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny