Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenosný internet

Dobrý den,
předem se omlouvám, jsem tímto tématem naprosto nepolíbený, a tak je dost možné, že se tu budu ptát na úplně kraviny. Doteď jsem vždy bydlel vy bytovce, kde jsem jednoduše napíchl ethernetový kabel do routeru, nastavilo se pár věcí a jelo se.

Teď se nám naskytla příležitost nastěhovat se do domku, kam není internet prý vůbec přiveden. Chápu tedy tak, že tam nevede zemí žádnej kabel, ani není na střeše nějaká anténa.
Zatím jsme nebyli na prohlídce - takže samozřejmě není jisté, že tam půjdem - ale zajímalo by mě to i do budoucna.

Čili, zřejmě nezbývá než pořídit si tzv. "přenosný internet".
Ten nabízí nejspíš pouze největší tuzemští operátoři O2, T-mobile a Vodafone. Jiná společnost tu asi nehraje roli, že?

Rozumím tomu tedy tak, že si od jedné z těchto společností koupím tento "přenosný internet" - tedy jakousi krabičku, postavím ji na parapet, zařídím si u nich nějaký tarif a internet je na světě. Funguje to pak tedy jako jakýsi router, ke kterému se lze připojit s jakýmkoliv zařízením (mobily, konzole, televize atd.)? Asi jo, jinak mi to nedává smysl.

Tuhletu krabičku si pak teoreticky můžu s sebou brát kde budu chtít, že? Třeba k moři do Chorvatska, pokud tam bude povolené něco jako roaming? Nebo to už bych chtěl asi moc? Dejme tomu ale, že po ČR by to mělo fungovat.

Pokud je to všechno tak, jak říkám ... zajímala by mě pak rychlost takového připojení. Operátoři sice napíšou na své stránky různá čísla, která se tváří dobře, ale skutečnost může být dost jiná. S jakou ztrátovostí bych měl počítat při výběru tarifu? Jak hodně to ovlivńuje např. počasí?

Dále, asi blbá otázka ... vlastním tento router (https://www.tp-link.com/cz/service-provider/wifi-router/archer-c6/), ale ten je mi momentálně k ničemu že? Musel by mít nejspíš nějaký slot na SIM kartu? Nebo to jde nějak obejít? Abych např. nemusel kupovat router od operátora, ale dostal bych od nich jen nějakou tu SIM kartu?
Nevypaltí se koupit si vlastní router s podporou SIMkaret, abych mohl pak v případě nespokojenosti u jednoho operátora přejít ke druhému a jen vyměnit SIMky? (Mluvím tu o SIMkách, prtotože tak nějak si to představuji, ale možná funguje úplně jinak? Nebo pletu dvě různé věci do sebe...)

Ještě jednou se omlouvám za asi stupidní dotazy.
Ale předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny