Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automaticka kontrola prvku na web stranke (automat)

Na web stranke su nejake tlacidla, ktore na zaklade urcitych parametrov menia svoju farbu, napr. moznost prihlasenia od urciteho terminu, povedzme od 1.5., do 31.4. 23:59:59 bude napr. sede, 1.1. zmeni farbu na zelenu, na sede sa da kliknut ale vyskoci oznam o neaktualnom termine. Klik na zele zalozi termin.
Otazka znie, ci existuje nejaky nastroj, ktory by (cyklicky) v nejakom mnou zadanom rozumnom intervale vedel kontrolovat urcite tlacidlo, v akom stave sa nachadza.
Alebo nieco podobne, aby som vedel ziskat info inym sposobom ako otvarat dotycnu stranku. A este je na nu prihlasovanie menom a heslom.

Vdaka, ale trosku sme si nerozumeli. Stranka je hotova, nieje moja, ja len by som potreboval sledovat zmenu ovladacieho prvku na predmetnej stranke, aby som sa nemusel fyzicky stale prihlasovat a osobne kontrolovat ci uz je to povolene. Ak by nejaky robot nasiel/zistil ten prvok povoleny, poslal by email.
Spravne, urcite sa nieco take da naprogramovat . . . .

Inspiraci najdeš tady: Web Alert (Website Monitor)

Web Alert vám umožňuje sledovat jakoukoli webovou stránku (nebo její konkrétní část), kterou si přejete, abyste byli upozorněni na její aktualizaci. Funguje to i v případě, že je pro přístup na web nutné přihlášení, odeslání formuláře nebo heslo. Například dostávejte upozornění, když se změní cena, zveřejní nový článek, obdržíte výsledky zkoušek nebo odpověď ve fóru, otevřelo se registrační období atd. Můžete také zkontrolovat, zda váš vlastní web je aktuálně online a pracuje správně, nebo jej použijte k testování uživatelského rozhraní a monitorování webu.

Podobné téma bylo i na Poradně: Jak sledovat změny webových stránek?

Vdaka, pri citani ma napadlo, ze naozaj asi bude treba nejakym sposobom obnovovat stranku, lebo otvorena stranka sa sama neaktualizuje . . . To bol len taky napad, viac menej skoro jednorazova zalezitost, ale pozriem, mozmo sa na nieco zide v buducnu. Dakujem.

Od toho se odvíjí, na jaké úrovni bude potřeba informaci získávat: prosté parsování HTML, sestavení DOMu a aplikaci skriptu (rozjetí js enginu) a nebo úplné vyrendrování v headless prohlížeči. Zda stránka mění svéparametry na session cookie nebo předchozím poždavku.
Záleží, na jaké úrovni je ta barvička definována. Zda přes class přímo u prvku, nebo nějak složitě přes background-image. který je definován v externím css, který je natahován přes nějaký react framework.

A zda stránka jde vůbec stáhnout přes prostý GET ab initio. Mnoho stránek už jsou domrvených tím,že se nesestaví bez javascriptu nebo pokud nemáš cookie,tak stránka dělá nějaké redirectovací kolečko.