Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk fotografie velikost?

Dobrý den. Potřebuji nechat vytisknout v kopicentrumu fotografii z flesh disku na fotopapír A6. V jakém rozlišení tam fotografii donést? Nemohu tam zavolat předem, mají od 9.00 a to už tam budu z domova. Mám foto velikosti 4160 x 3120 px. To mě ale nesedí poměr stran. Na jakou velikost mám fotku připravit?

Na rozlišení až tak nesejde. Zásadní je poměr stran. Pokud bude jiný, než papír k tisku, jsou 2 automatické možnosti:
a) zachovat - zůstane bílý proužek/ky po stranách
b) oříznout na poměr papíru - což může fotku dost pokazit.

Takže musíš buď volit "zachovat poměr, s bílým proužkem" a potom proužek "odstřihnout" nebo fotku předem kontrolovaně oříznout na daný poměr a volit tisk "bez okraje". Mimochodem, "tradiční" bílý proužek okolo celé fotky není pěkný a nikdy nevyjde zcela symetricky.

Rozlišení jako takové si přepočtou, to je to nejmenší.

Existuje ještě i třetí možnost a to přizpůsobení poměru stran k výslednému formátu. Čímž ale dojde k deformaci obrazu (lidé třeba vypadají vyšší nebo naopak tlustší než jsou). Čím větší rozdíl v původním a novém poměru stran, tím větší deformace.
Pak samozřejmě existují i další možnosti vzniklé kombinací předchozích tří (např. trochu oříznout a trochu zdeformovat).